سخن روز :
پنجشنبه 25 آبان 1396 / 13:05|کد خبر : 4952|گروه : دانشگاهی

دست های پرمهر دانشجویان کردستانی در کمک به مردم زلزله دیده/عکس

دست های پرمهر دانشجویان کردستانی در کمک به مردم زلزله دیده/عکس

امروز دست های پرمهر دانشجویان کردستانی در کنار سایر اقشارهم در این حادثه دلخراش بر روی شانه مردم استان کرمانشاه قرار گرفت تا تسلی بخش درد، غم و اندوه مردم زلزله زده این استان باشد.

به گزارش کرددانش،در پی بروز زمین لرزه در مناطق غربی کشور به ویژه در استان کرمانشاه که منجر به جان باختن، مصدوم و بی سرپناه شدن تعدادی زیادی از هموطنان شده ضرورت تامین مایحتاج برای آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه نکته ای است که بار دیگر اتحاد، همدلی و مشارکت ملت ایران را در لحظات حساس به نمایش می گذارد و هم اکنون همت ستودنی ملت سربلند ایران و از جمله دانشجویان مرهمی برای داغ دیدگان و آسیب دیدگان این حادثه دردناک شده است و قطعا بار دیگر کمک های مردمی می تواند نقش پررنگی را در کم کرد درد و رنج هموطنان آسیب دیده را ایفا کن.

 

امروز دست های پرمهر دانشجویان کردستانی در کنار سایر اقشارهم در این حادثه دلخراش بر روی شانه مردم استان کرمانشاه قرار گرفت تا تسلی بخش درد، غم و اندوه مردم زلزله زده این استان باشد.

 

در طی چند روز اخیر دانشجویان تمام دانشگاه های استان بصورت خودجوش و داوطلبانه برای حمایت و همدردی با هم نوعان و مردم آسیب دیده این حادثه دلخراش، نسبت به جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی اقدام کردند, در هر کدام از دانشگاه های استان کردستان, از استاد و عضو هیت علمی گرفته تا دانشجو و رییس و معاون دانشگاه هر کدام به وسع خود کمک کردند, چه کمک های نقدی و چه غیر نقدی

 

عده ای از دانشجویان هم طاقت نیاوردند و در کمترین زمان ممکن خود را به مناطق زلزله زده رساندند تا مرهمی باشند بر زخم های این مردم داغ دیده, تعدادی از دانشجویان پیام تسلیت صادر کردند, عده ای همدردی کردند با هم دانشگاهی های اهل کرمانشاه, چند نفری هم دلنوشته و شعر نوشتند در سوگ این ماتم

 

تعدادی از دانشجویان هم بعد از جمع آوری کمک های مردمی خود با کمک ها راهی مناطق زلزله زده شدند تا خود در رساندن این کمک ها به مردم سهیم باشند.

 

وقتی تمام غصه‌های دنیا، در چشم این مردم موج می‌زند, وقتی ناله‌ی مادر و مویه‌‌ی خواهری، آتش بر دل‌ها می‌زند, وقتی فضای ماتم از صورت مردم پیداست, وقتی رد لبخندها از صورت مردم زلزله زده پاک شده مگر میشود آرام نسشت و کاری نکرد.

 

وقتی خبر آشفتگی مردم، عکس‌ها و تصویرها، حکایت از خلق فاجعه داشت, دل دانشجویان کردستانی آرام نگرفت و همپای سایر اقشار در غم مردم کرمانشاه سهیم شده اند و هر انچه که در توان داشتند کمک کردند.

 

مطمئنا مردم زلزله زده سرپل ذهاب با آن دل زخمی، با غصه‌ی سنگین فراق عزیز، دلگرم این حضور, دلگرم این کمک ها و دلگرم این نوع مهربانی و همدردی هستند.

 

سرپل، ریژاو‌، زرده، داراب، شالان، ژالکه، ذهاب، کوییک، دوباره خواهد خندید، هرچند با تاول و زخمی...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

زلزلهکرمانشاهغرب کشورکمک های مردمیدانشجویان کردستانی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.