سخن روز :
پنجشنبه 25 آبان 1396 / 07:27|کد خبر : 4950|گروه : دانشگاهی

مدیر روابط بین الملل دانشگاه کردستان خبر داد:

تحصیل 98 دانشجوی خارجی در دانشگاه کردستان

تحصیل 98 دانشجوی خارجی در دانشگاه کردستان

مدیر روابط بین الملل دانشگاه کردستان گفت: در حال حاضر 98 نفر دانشجوی خارجی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه کردستان در حال تحصیل هستند.

به گزارش کرددانش،عبدالله حسن زاده اظهارکرد: روابط بین الملل دانشگاه کردستان در سال 90 تاسیس و فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.

 

وی افزود: دانشگاه کردستان در همه زمینه‌های علمی مانند برگزاری دوره‌های مشترک، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری کنفرانس‌ها، کارگاه‌ها، پژوهش‌های مشترک و چاپ مقالات مشترک که پتانسیل آن در دانشگاه موجود باشد علاقه مند به همکاری با دانشگاه‌های خارج از کشور هستیم.

 

مدیر روابط بین الملل دانشگاه کردستان عنوان کرد: گرچه دانشگاه‌ها با توجه به پتانسیل و نیاز خود همکاری با دانشگاه‌ها را انتخاب می‌کنند اما تمام دانشگاه‌های ایران روابط بین المللی خود را با وزارت علوم هماهنگ کرده و گزارش فعالیت‌های بین المللی خود را به طور مدام به تهران ارسال می‌کنند.

 

وی تصریح کرد: مرکز همکاری‌های علمی و بین المللی وزارت علوم  همیشه مشوق دانشگاه‌ها برای ارتباط با دانشگاه‌های خوب و شناخته شده دنیا برای اثر گزاری مثبت و همچنین مشوق ارتباط با دانشگاه‌های کشورهای مسلمان و همسایه است که منافعی برای دو طرف دارد. 

 

حسن زاده اعلام کرد: هر ساله تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه کردستان برای ادامه تحصیل و یا دوره فوق دکتری در دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر پذیرش می‌شوند، ولی دانشگاه در اعزام آنها نقشی ندارد.

 

وی ادامه داد: در سال جاری برای دوره‌های تحقیقاتی کوتاه‌مدت صد در صد متقاضیان، 8 تا 10 نفر، با هماهنگی وزارت علوم به خارج و اکثرا به کشورهای اروپایی اعزام شده‌اند. 

 

مدیر روابط بین الملل دانشگاه کردستان عنوان کرد: انتظار می‌رود که سه قرارداد جدید دانشکده مهندسی دانشگاه کردستان با دانشکده انرژی دانشگاه آلبورگ دانمارک، مرکز ریزشبکه و شبکه‌های هوشمند دانشگاه کردستان و گروه کنترل دانشگاه تکنولوژی برلین و دانشگاه کردستان و دانشگاه علوم کاربردی ساحل غربی آلمان، موجب افزایش چشمگیر فعالیت بین‌المللی دانشکده مهندسی دانشگاه کردستان و همچنین افزایش تعداد دانشجو  و هیات علمی از آن دانشگاه‌ها و از طرفی اعزام کوتاه مدت دانشجو از دانشگاه کردستان به دانشگاه‌های فوق شود.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 98 نفر دانشجوی خارجی در مقلطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه کردستان در حال تحصیل هستند، گفت: در زمینه جذب دانشجوی خارجی غیر بورسیه نسبت به ترم گذشته 260 درصد افزایش داشتیم و دانشگاه کردستان جزو معدود دانشگاه‌های بوده که توانسته بیش از 1% تعداد دانشجویان ایرانی خود دانشجوی خارجی جذب کنند. 

 

حسن زاده بیشترین همکاری دانشگاه کردستان را با دانشگاه‌های اقلیم کردستان دانست و خاطرنشان کرد: این همکاری به دلیل جغرافیایی و نزدیکی فرهنگی و تاکید کشور بر گسترش همکاری دانشگاه با اقلیم به دلیل پتانسیل‌های موجود در استان و دانشگاه کردستان بوده است.

 

وی در پایان از برنامه‌های جدید برای گسترش ارتباطات بین الملل دانشگاه کردستان خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این تعاملات تاثیرات مثبتی برای دانشگاه داشته باشد.  


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

دانشگاه کردستاندانشجوی خارجیاقلیم کردستانعراقدانشگاه راپرینتبادل دانشجوتفاهم نامه همکاری

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.