سخن روز :
شنبه 13 آبان 1396 / 12:59|کد خبر : 4892|گروه : دانشگاهی

گزارش تصویری//خروش دانشجویان کردستانی در راهپیمایی 13 آبان

گزارش تصویری//خروش دانشجویان کردستانی در راهپیمایی 13 آبان

امروز دانشجویان کردستانی همراه سایر اقشار مردم، پرشورتر از سه دهه گذشته با اعلام انزجار از استکبار جهانی و با سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل»، موضع ضدآمریکایی خود را بار دیگر به جهانیان ابراز کردند.

به گزارش کرددانش،روز 13 آبان، روز شگفتی است، روزی که حوادث بزرگ و سرنوشت‌ساز ملت ایران را در پیشانی خود حک کرده است و چه عجیب که ردپایی ثابت در تمام این حوادث به چشم می‌خورد, ردپای استکبار جهانی در تبعید امام در سال 42، در کشتار دانش‌آموزان و دانشجویان در سال 57 و در نهایت مهر بطلانی که دانشجویان خط امام با تسخیر سفارت آمریکا بر دخالت و دست‌اندازی‌های استکبار جهانی در میهن اسلامی زدند.

 

دانش‌آموزانی که هنگام تبعید امام در سال 42 خردسالانی بیش نبودند 15 سال بعد غیورمردانی در این خاک شدند که بر ظلم و بیداد شوریدند، آنان درس را نه در پشت نیمکت‌های چوبی کلاس و بر تخته سیاه آن که بر صفحه سپید پیشانی مردمان زجرکشیده در کوچه و بازار آموختند.

 

امروز دانشجویان کردستانی همراه سایر اقشار مردم، پرشورتر از سه دهه گذشته با اعلام انزجار از استکبار جهانی و با سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل»، موضع ضدآمریکایی خود را بار دیگر به جهانیان ابراز کردند و سیاست‌های تجاوزکارانه استکبار جهانی را محکوم کردند.

 

در این راهپیمایی دانشجویان کل دانشگاه های شهر سنندج با مشت‌های گره‌کرده خود شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر استکبار» را سر دادند تا بار دیگر با حضور هوشمندانه خود در صحنه سیاسی اجتماعی سیلی محکمی به استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا بزنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

13آباناستکبر جهانیراهپیماییبیانیهبسیج دانشجوییدانشجویان کردستانی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.