سخن روز :
پنجشنبه 20 مهر 1396 / 13:36|کد خبر : 4746|گروه : دانشگاهی

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان:

آسفالت مسیر دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان تا هفته آینده

آسفالت مسیر دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان تا هفته آینده

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان از آسفالت مسیر این دانشکده تا پایان هفته خبر داد.

به گزارش کرددانش دکتر کیومرث ایراندوست رییس دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار  کرددانش  اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 450 دانشجو در رشته های مهندسی معماری(کارشناسی و کارشناسی ارشد), مهندسی شهرسازی(کارشناسی), رشته موسیقی(کارشناسی) و برنامه ریزی شهری( کارشناسی ارشد) دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان مشغول به تحصیل هستند.

 
رییس دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان یادآور شد: بنا بر شرایط و پتاسیل ها و ظرفیت های استان کردستان و طبق برنامه 4 ساله تعداد رشته های دانشکده هنر و معماری باید به 10 رشته ارتقا پیدا کند و براساس این برنامه پیشنهاد تاسیس رشته های دکتری شهرسازی, کارشناسی ارشد طراحی شهری و کارشناسی صنایع دستی, کارشناسی نمایش تصویری و نقاشی به وزارت علوم ارایه شده است.
 
رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان در ادامه گفت:  صنایع دستی از دیگر قابلیت های استان کردستان است و به دنبال ایجاد رشته صنایع دستی در دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان در مقطع کارشناسی در این دانشکده هستیم و مجوز آن را دریافت کرده ایم و سعی ما این است دانشکده هنر دانشکده دانشگاه کردستان پرچمدار توسعه و ایفای نقش آفرینی در این عرصه ها باشد.
 
وی با بیان اینکه دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان باید سمبل هنر و فرهنگ استان شود افزود: امیدواریم فضایی فراهم شود تا این دانشکده محل رفت و آمد هنر و هنرمندان استان گردد و اساتید دانشگاه و هنرمندان توانمند استان در کنار هم در توسعه بخشی استان ایفای نقش کنند.
 
ایراندوست نقش دانشکده هنر در استان کردستان را صرفا آموزشی ندانست و گفت: ما به دنبال نقش آفرینی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی و اندیشه و توسعه کردستان هستیم و هدفمان این است با همکاری اهالی فرهنگ و هنر در این حوزه ها مؤثر و نتیجه بخش باشیم.

وی ادامه داد: اعتقاد دارم که استان کردستان یکی از پتانسیل های اصلی فرهنگ و هنر است و همین وظیفه ما را سنگین تر می کند که در بخش های مختلف رشته های مرتبط راه اندازی کنیم.

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان گفت: ما اعتقاد داریم که ظرفیت های فرهنگی و هنری بسیاری در استان وجود دارد که تا امروز نتوانسته ایم کردستان را به جایگاه اصلی خود در بحث فرهنگ و هنر برسانیم  و امیدواریم در دانشکده هنر و معماری بتوانیم در این راستا قدم های مثبت و تاثیرگذاری برداریم.

ایراندوست با بیان اینکه فاز اول ساخت دانشکده هنر و معماری به پایان رسیده است و برنامه فاز دوم را تحویل مدیریت بودجه و برنامه ریزی مالی داده ایم گفت: در یکی دو سال اخیر تمام توان و وقت خود را برای برطرف کردن مشکلات زیرساختی و سخت افزاری دانشکده صرف کردیم اما امیداواریم از امسال بیشتر روی کارهای نرم افزاری و تعامل و ارتباط با ارگان های فرهنگ ساز قدم برداریم.

با توجه به اینکه مسیر ورودی دانشکده هنر و معماری خاکی بود و اساتید و دانشجویان باید پیاده این مسیر خاکی را طی میکردند همین وضع مشکلاتی را برای آنها فراهم آورده بود اما امروز دکتر ایراندوست از آسفالت این جاده تا هفته آینده خبر داد و گفت: مسیر و جاده دانشکده هنر و معماری تا پایان هفته آسفالت می شود.

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان از عقد قرارداد پروژه های پژوهشی عظیم با دانشکده هنر و معماری خبر داد و گفت: با توجه به اینکه سنندج شهر تپه هاست و باید از این ظرفیت و پتانسیل استفاده شود سازماندهی تپه های شهر سنندج در دیدگاه برنامه ریزی و طراحی شهری یکی از این پروژه هاست که اساتید ما مشغول مطالعات لازم روی ان هستند.

ایراندوست تصریح کرد: با توجه به اینکه موقیعت ارتباطی, فرهنگی, زبانی, گردشکری شهر سنندج پتانسیل ویژه است  ما را بر آن داشته است که روی پروژه عظیم مکان یابی شهر جدید سنندج مطالعات خود را شروع کنیم و امیدواریم تا پایان سال مکان جدید شهر سنندج را تعیین کنیم.

 

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

دانشکده هنر و معماریدانشگاه کردستاناسفالت جادهایراندوستهنر و معماریرشتهدانشجو

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.