سخن روز :
چهارشنبه 15 شهریور 1396 / 17:16|کد خبر : 4554|گروه : دانشگاهی

عقد تفاهم‌نامه بین دانشکده انرژی دانشگاه آلبورگ دانمارک و دانشگاه کردستان

عقد تفاهم‌نامه بین دانشکده انرژی دانشگاه آلبورگ دانمارک و دانشگاه کردستان

تفاهم ‌نامه همکاری ‌های تحقیقاتی و تبادل دانشجو و هیأت‌علمی مابین دانشکده انرژی دانشگاه آلبورگ دانمارک و دانشکده مهندسی دانشگاه کردستان به امضاء رسید.

به گزارش کرددانش،در روز سه‌شنبه تفاهم ‌نامه همکاری ‌های تحقیقاتی و تبادل دانشجو و هیأت‌علمی مابین دانشکده انرژی دانشگاه آلبورگ دانمارک و دانشکده مهندسی دانشگاه کردستان با حضور جان پدرسون رییس دانشکده انرژی دانشگاه آلبورگ، دکتر بیورانی معاون پژوهشی دانشگاه کردستان، و دکتر شفیعی معاون گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه کردستان، در دفتر ریاست دانشکده انرژی دانشگاه آلبورگ به امضاء رسید.

 

این تفاهم ‌نامه در راستای توسعه ارتباطات علمی و تحقیقاتی دانشگاه کردستان با دانشگاه‌های معتبر اروپایی و بمنظور انجام پروژه‌های مشترک تحقیقاتی تهیه و تدوین گردید.

 

بر اساس این تفاهم‌نامه دانشگاه آلبورگ تعهد نموده که سالانه از دو دانشجوی دکتری فعال در حوزه انرژی جهت فرصت مطالعاتی شش ماهه حمایت مالی نماید.

 

هر دو دانشگاه توافق نموده‌اند که دانشجویان دکتری معرفی شده برای تحصیل در مقطع دکتری از پرداخت شهریه تحصیلی معاف گردند.

 

هر دو دانشگاه توافق نموده‌اند که در زمینه تبادل اعضای هیات علمی و محققین همکاری داشته باشند و سالانه هزینه اقامت دو نفر از محققین مهمان را تامین نمایند.

 

هر دو دانشگاه توافق نموده‌اند در انجام پروژه های تحقیقاتی، اختراعات، و مقالات مشترک همکاری داشته باشند و بعنوان پارتنر در پروژه‌های تحقیقاتی اروپایی مشارکت داشته باشند.

 

هر دو دانشگاه در برگزاری کنفرانس‌ها، کارگاه‌ها و سمینارهای مشترک توافق نموده‌اند.

 

انعقاد این تفاهم‌نامه نتیجه ی پیگیری‌ها و مذاکرات انجام گرفته به وسیله‌ ی دکتر شفیعی با مسؤلین دانشکده مذکور در طول دوره تحقیقاتی کوتاه‌‌ مدت تابستانی ایشان در دانشگاه آلبورگ دانمارک می‌باشد که با حضور دکتر بیورانی در دانشگاه آلبورگ، توسط ایشان و ریاست دانشکده انرژی دانشگاه آلبورگ به امضاء رسید.

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

تفاهم نامه همکاریدانشگاه دانمارکدانشگاه کردستانامضاتبادل دانشجوتبادل استاد

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.