سخن روز :
چهارشنبه 4 مرداد 1396 / 07:55|کد خبر : 4350|گروه : اجتماعی

بومی‌سازی رشته‌های فنی و حرفه‌ای بر اساس ظرفیت‌ها

بومی‌سازی رشته‌های فنی و حرفه‌ای بر اساس ظرفیت‌ها

رئیس کانون انجمن صنفی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد کشور گفت: نیاز است رشته‌های فنی و حرفه‌ای با توجه به ظرفیت‌های موجود بومی شوند.

به گزارش کرددانش،الله‌کرم لیراوی بعد از ظهر امروز در همایش ویژه‌ای که با عنوان ترویج فرهنگ مهارت آموزی و با عنوان کارآموزان، فرهنگ کار و کارآفرینی و با حضور مسئولین ادارات و مدیران آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای در فرمانداری قروه برگزار شد، اظهار داشت: تعداد آموزشگاه‌های آزاد کشور بین 10 تا 11 هزار آموزشگاه است که در رشته های مختلف مشغول به فعالیت هستند .

وی افزود : در هفته ملی مهارت تلاش می‌کنیم که فرهنگ مهارت‌آموزی را تقویت کنیم و اعتقاد داریم که این حرکت منجر به خودکفایی ملی و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی می‌شود.

وی درخصوص حمایت‌هایی که از حرفه آموزان می‌شود عنوان کرد : مهارت در 2 بخش تعریف شده است یکی بخش دولتی که مراکز فنی و حرفه‌ای هستند و با هزینه دولتی و به صورت رایگان آموزش‌ها را فرا می‌گیرند.

لیروای افزود: با توجه به اینکه برخی رشته‌ها در مراکز فنی و حرفه‌ای وجود ندارد، آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای این آموزش ها را در بخش خصوصی تعریف کرده‌اند و با شهریه متعادل آموزش‌ها را ارائه میدهند.

به گفته این مسئول، دولت نیز باید با برنامه‌ریزی و اختصاص تسهیلات و تجهیزات و زمین با کارکرد آموزشی در راستای تقویت آموزشگاه‌های آزاد تلاش کند.

وی با تقدیر از تعاملات ویژه اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان با بخش خصوصی و با اشاره به تعامل و همکاری بسیار خوب بین کانون و انجمن‌های صنفی استان، اظهار داشت: رویکرد جدید مدیریت کانون کشوری مبتنی بر مشارکت است.

رئیس کانون انجمن صنفی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد کشور افزود: این رویکرد با مشاوره و نظر سنجی دیگر کانون‌های استانی و حضور مداوم در جمع آنها در استان‌های مختلف تحقق خواهد یافت.

وی برتشکیل نظام صنفی فنی و حرفه‌ای که با مشارکت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تاکید کرد و گفت: با شعار نان و عزت برای تمامی آموزشگاه‌های آزاد کشور، پیشنهادهایی را برای تقویت اعضاء از جمله خدمات بیمه تکمیلی، تعامل بیشتر با بخش دولتی در عدم ارائه آموزش‌های موازی و دیگر برنامه‌هایی از این دست باید اجرایی شود.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.