سخن روز :
یکشنبه 12 مهر 1394 / 11:05|کد خبر : 429|گروه : دانشگاهی

برگزاری دومین همایش ملی زنان، اعتدال و توسعه در دانشگاه کردستان

برگزاری دومین همایش ملی زنان، اعتدال و توسعه در دانشگاه کردستان

دومین همایش ملی زنان، اعتدال و توسعه به مناسبت روز خانواده و همزمان با 11 استان کشور با حضور استاندار کردستان و فعالان حقوق زنان در آمفی تئاتر مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد.

به گزارش کُرددانش؛مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان در این همایش گفت: این همایش در 12 محور شامل مطالبات زنان و حقوق شهروندی در اندیشه اعتدال، زنان، اعتدال و رفاه، اشتغال و توسعه اقتصادی، زنان، اعتدال، سیاست ورزی و مشارکت در عرصه های مدیریتی و زنان اعتدال و رفاه، اشتغال و توسعه اقتصادی برگزار می شود.
لیلا آژیر، زنان، اعتدال و زندگی روزمره و مسئولیت اجتماعی، زنان، اعتدال و عرصه های فرهنگی، علمی، آموزشی و هنری، زنان، اعتدال و سلامت، اوقات فراغت، ورزش و کیفیت زندگی و بررسی های تطبیقی منطقه ای و بین المللی در مورد زنان، اعتدال و توسعه را از دیگر محورهای این همایش ذکر کرد.
وی با بیان اینکه این همایش با مشارکت سازمان های مردم نهاد برگزار شده است افزود: پس از اعلام فراخوان 120 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد و پس از بازبینی 80 مقاله آن پذیرفته شد و به صورت کتاب چاپ شده و امروز توزیع می شود.
رییس دانشگاه کردستان نیز در این همایش با بیان اینکه زنان منبع مهمی در توسعه و پیشرفت اجتماع به شمار می روند و باید جایگاه مناسبی برای این قشر در جامعه ببینیم گفت: در کشور ما بعد از پیروزی انقلاب جایگاه زنان ارتقا پیدا کرد اما مشارکت آنان در اجتماع در حد مطلوبی نیست.
فردین اخلاقیان با بیان اینکه در زمینه مشارکت بانوان در اجتماع حتی از بسیاری کشورها عقب هستیم افزود: دنیای امروز دوران محدود کردن اجباری بانوان در خانه و خانواده نیست و دوران اصلاح نگرش ها است و دولت تدبیر و امید در صدد افزایش مشارکت زنان است.
در ادامه این همایش یک روزه پنل های تخصصی با حضور کارشناسان خبره و برجسته آغاز شد.
دومین همایش ملی زنان، اعتدال و توسعه به مناسبت روز خانواده همزمان با 11 استان کشور در آمفی تئاتر مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد.

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

دانشگاه کردستانهمایش ملی زنان و اعتدالکردستانکرددانش

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.