سخن روز :
شنبه 24 تیر 1396 / 07:36|کد خبر : 4275|گروه : دانشگاهی

وقتی وعده‌های رنگارنگ اشتغالزایی رنگ می‌بازد

وقتی وعده‌های رنگارنگ اشتغالزایی رنگ می‌بازد

تمامی مدیران ارشد اجرایی استان کردستان که در ستاد انتخاباتی دولت فعال بودند و از طرح‌های بزرگ حرف می‌زدند، اکنون دیگر نامی از این طرح‌ها و سرمایه‌گذاری‌های عمده نمی‌برند و ترجیح می‌دهند تا این وعده‌ها از یاد مردم برود.

به گزارش کرددانش،دوران تبلیغات ریاست جمهوری دوازدهم را می‌توان نقطه طلایی و امیدبخش در کردستان دانست که هر روز یکی از مسوولین دولتی، با برگزاری نشست‌های خبری، جلسات مرتبط و نامرتبط، در فلان روستای دورافتاده یا مثلا در قلب استان، خبری را از ایجاد اشتغال و عمران و آبادانی در فلان نقطه استان مطرح و منتشر می‌کرد.

برخی از این وعده‌ها قرار بود به زودی محقق شوند و برخی هم در آینده نزدیک و برخی هم حداکثر در طول سال اول ریاست جمهوری دوازدهم.

وعده‌های درازمدت و میان‌مدت که قطعا هنوز تا عملی‌شدن، فاصله دارند و آنچه باقی‌ مانده، وعده‌هایی است که قرار بود به زودی اجرایی شوند و محور مانورهای تبلیغاتی مدیران اجرایی شده بودند تا به واسطه آن عملکرد دولت یازدهم را در نظر مردم کارآمد و موجه جلوه دهند.

اینکه این وعده‌ها تا چه اندازه توانست نظر مردم را جلب و به نفع نامزد دولت تغییر دهد، جای بحث ندارد اما آنچه که در میان جای سوال دارد، کم‌رنگ‌شدن این حرف و حدیث‌ها و وعده‌هاست که دیگر هیچ مسوولی در هیچ نشست و اظهارنظری دیگر یادی از این طرح‌ها نمی‌کند و گویا زنجیره‌فولاد کردستان در گیر و دار زنجیرهای رنگی وعده‌های غیرعملی گره خورده است و طلای سقز هم دیگر رنگ باخته است و یا اینکه می‌خواهند بگویند: کارگران مشغول کارند....

هرچه که هست، مردم مطالبه‌گران اصلی مدیران و مسوولین اجرایی هستند و این سوالی است که آنان مطرح می‌کنند تا معیاری برای سنجش صداقت پیدا کنند و بدانند که آیا وعده‌های دوران انتخابات هنوز هم داغ هستند یا در تب و تاب پیروزی، دچار رخوت و سرمازدگی زودهنگام شده‌اند که تمامی مدیران ارشد اجرایی استان که در ستاد انتخاباتی دولت فعال بودند و از طرح‌های بزرگ حرف می‌زدند، اکنون دیگر نامی از این طرح‌ها و سرمایه‌گذاری‌های عمده نمی‌برند و ترجیح می‌دهند تا این وعده‌ها از یاد مردم برود.

آنچه که مهم به نظر می‌رسد، این است که فرد منتخب مردم، رئیس جمهور همه آحاد مردم شده است و آنانی که با هر هدفی رسالت اصلی خدمتگزاری را فراموش کرده و با زیرپاگذاشتن قانون، از تمامی آنچه که سزاوار مدیر اسلامی بود، گذشتند تا چند روزی بیشتر بر میز ریاست و مدیریت تکیه بزنند، اکنون در کجای وعده‌های مطرح‌شده ایستاده‌اند تا پاسخگوی مردم باشند.

مردمی که اشتغال و معیشت، تنها دغدغه مهم این روزهای آنهاست و دلخوش به طرح‌هایی هستند که قرار است به زودی و یا در چند سال اول عمر دولت دوازدهم، به این دغدغه مهم آنان خاتمه دهد.

فارس


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

وعدهای انتخاباتیوعده های دولتکردستانمطالبه گری

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.