سخن روز :
پنجشنبه 18 خرداد 1396 / 08:32|کد خبر : 4064|گروه : دانشگاهی

روش‎های موفقیت در امتحانات پایان ترم/طنز

روش‎های موفقیت در امتحانات پایان ترم/طنز

امتحان دادن یکی از معضلات دوران دانش آموزی و دانشجویی محسوب شده و همواره از معضلات خاص دوران تحصیل است؛ هر کس هم ادعایی جز این داشته باشد، بهتر است برود کشک خود را ساییده و بیخودی شایعه سازی نکند! چرا که هر کس بگوید دانش‌آموز و دانشجو از امتحان دادن لذت می‌برد، عملی جز نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی را مرتکب نشده و باید به سزای عمل ننگین خویش برسد!

به گزارش کرددانش،با در نظر گرفتن حقایق موجود و با مدنظر قرار دادن رنج بی‌حساب دانش‌آموز و دانشجو جماعت به سبب تحمل رنج و عذاب‌های قبل، حین و بعد از دوران امتحان (که شامل مراحل درس‌خواندن، امتحان دادن و اخذ نمره از استاد مربوطه می‌شود)، چند توصیه مهم خدمت این اقشار مهم تقدیم می‌شود که یقیناً راهگشا بوده و میتواند بار سنگین سختیهای مرتبط با این مسأله با بکاهد.

 

الف) تمرکز کنید روی درس

محض رضای خدا هم که شده، لطفاً روی درس تمرکز کنید و شهریه‌تان را با حذف واحد یا افتادن در دروس مختلف، باد هوا نفرمایید. برای کارها و فکرهای جانبی، وقت زیاد است.

مسایلی همچون عشق و عاشقی، ازدواج، حالا بعد از درس کار پیدا میشه یا نه و مواردی از این دست، با همه اهمیتی که دارند، موقع امتحان کلاً باد هوا هستند و فرعی میباشند! برای چه؟ چون وقتی یک درس را شصتاد بار! اخذ کرده و عین شصتاد بار مورد اشاره، نمره‌تان زیر حد نصاب شده و اصطلاحاً افتاده‌اید، دیگر ازدواج و کار که هیچ، حضورتان در دانشگاه و کلاس، به سبب مشروط‌ شدن‌های متوالی، تبدیل به یک رویای دایمی خواهد شد!

***

 

ب) چطور امتحان بدهیم؟

امتحان دادن راه و روش خاص خودش را دارد. نیازی نیست که برای امتحان درس بخوانید! درس نخواندن هم می‌تواند موفقیت شما را تضمین کند. کافی‌ست آرامش خود را حفط کنید، شب امتحان آویزان این رفیق و اون همکلاسی، روی برگه وارد بفرمایید. خیلی هم به خودتان زحمت ندهید برای ورود به جلسه امتحان و آداب خاصی را رعایت نکنید تا تمرکزتان بههم نریزد. آخرین نفر بیایید، تا میتوانید سروصدا کنید، سریعاً هم محل را ترک فرمایید تا هیچ‌یک از هم‌کلاسیهایتان موفق نشوند بهراحتی امتحان بدهند. در این صورت موفقیت شما تا حد زیادی تضمین میشود. این روش سالیان سال است که امتحان شده و نتایج موفقیت‌آمیزی داشته است.

 

ج) فکر تقلب کردن را از سرتان بیرون کنید

حاشا که کسی نخواهد توانست در هیچ شرایطی اقدام به تقلب در سر جلسه امتحان کند چرا که مسئولان محترم کلیه مدارس و دانشگاههای کلیه نقاط کشور در کلیه مراحل کلیه امتحانات کلیه رشتهها، شدیداً مراقب هستند که خدای ناکرده، کسی تقلب نکند. حالا اگر دوست دارید امتحان کنید و طی برگزاری امتحان خود، به اینطرف و آنطرف نگاه کنید و برگههای دیگران را دید بزنید تا مسئولان امتحانات، شبیه عقاب بیاییند بالای سرتان. گفتنی است انواع ماشین‌حساب‌های پیشرفته و دیگر امکانات الکترونیکی و ارتباطی مورد استفاده دیگران، ممکن است از موارد ممنوعه محسوب نشوند؛ لذا کاری نداشته باشید که چرا کسی، به کار آن ها کاری ندارد! حواستان به برگه خودتان باشد لطفاً

 

د) زیر میزی مال یک جای دیگر است، نه محیط آموزشی

خداوکیلی مدرسه و دانشگاه هرچی که باشد، اداره …. و سازمان…. و بعضی جاهای دیگر نیست که با پرداخت پول چایی، بتوانید کارتان را پیش ببرید، پس لطفاً فکر دادن پول به استاد و مسئول آزمون و دیگران نباشید. اگر به فکر آبروی این بندگان خدا نیبستید، دست کم فکر شخصیت خودتان باشید که مثلاً کاسب علم هستید، مثلاً روشنفکر هستید، خدای ناکرده میخواهید با مدرک‌تان دو تا لقمه نان حلال در بیاورید! نکنید این کارها را… نکن داداش من… خجالت بکش.

 

ه) روش‌های ناجوانمردانه جهت أخذ نمره هم وجود دارد

این روش‌های موسوم به ناجوانمردانه، در صورتی که نامرد باشید! و یا آنکه اصولاً مرد نباشید! خیلی کاربرد دارد. این راه‌ها نیازمند تواناییهای ویژه‌ای نیست، بلکه فقط و فقط کافیست به استادتان دروغ بگویید!

بر اساس این روش که مبنای آن، متضادگویی است، باید اساتید بیسواد را باسواد، اساتید بداخلاق را خوشاخلاق، اساتید بیحال را باحال و… خلاصه هریک را خلاف آن چیزی که هست، نامیده و در جمع دیگران، از وی تعریفهای بلند بالا کنید.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

امتحانزمان امتحاناتدانشجودرس خواندنتقلب

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.