سخن روز :
چهارشنبه 10 خرداد 1396 / 08:23|کد خبر : 4009|گروه : دانشگاهی

سایه سنگین بیکاری بر سر جوانان کُردستانی/جوان کُرد: جوانان با جیب خالی برای روحانی کف می‌زنند!

سایه سنگین بیکاری بر سر جوانان کُردستانی/جوان کُرد: جوانان با جیب خالی برای روحانی کف می‌زنند!

استان کُردستان جزو چند استان برتر در زمینه آمار بالای بیکاری جوانان است که تاکنون دولت نتوانسته این بحران را کنترل کند.

به گزارش کرددانش، اقرار استاندار کُردستان در سال 92 به بالا بودن آمار بیکاری در استان و دادن آمارهای غلط به وی نشان داد که مسئولین در گذشته و در دولت کنونی راه حلی اساسی برای این مشکل پیدا نکرده‌اند.

 

تاکید مکرر نمایندگان استان کُردستان بر افزایش آمار بیکاری و رسیدن آمار بیکاران به 40 درصد موجب شده تا موجی از نا امیدی در دل جوانان استان ایجاد شود.

 

وعده‌های روحانی در سال 92 مبنی بر رفع معضل بیکاری و جمع کردن آرای 72درصدی کُردستانی‌ها و همچنین اعتماد دوباره مردم کُردستان به وی در سال 96، این وظیفه را برای روی دوش دولتی‌ها گذاشته که فکری اساسی برای بیکاری جوانان متسعد کُردستان بکنند.

 

"محمد ابراهیم زارعی" فرماندار سنندج در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با تاکید بر لزوم ایجاد فضای پرنشاط برای جوانان، گفته که مشکل اصلی جوانان ما بیکاری است.

 

وی افزود: که باید برای رفع این مشکل اقدامات اساسی صورت گیرد چرا که مسئله ازدواج نیز با اشتغال به گونه ای علت و معلول یکدیگرند.

 

اینکه مسئولین واقف هستند که بیکاری مشکل اصلی جوانان و بحران جامعه امروز است قابل تحسین است اما اینکه تا چه اندازه آقایان دولت دوازدهم برای رفع این معضل و تحقق شعار سال که همانا "تولید و اشتغال" است گام‌های واقعی برمیدارند را از میان مردم جستجو کردیم.

 

جوانان با جیب خالی برای روحانی کف می‌زنند‍!

 

کیوان.ب دکترای جامعه شناسی و یکی از جوانان مستعد استان کُردستان در گفتگو با نوای آبیدر می‌گوید: دولت روحانی دچار شعارزدگی مفرط شده چرا که تنها مشکل جوانان را در میتینگ‌های سیاسی، کنسرت، جمع کردن هزاران جوان در ورزشگاه و سخنرانی برای آنان است.

 

وی افزود: جوانان ما نیز که دارای احساسات هستند طبیعتا برای وی سوت و کف و خوشحالی می‌کنند و این در حالی است که با جیب خالی به این مکان پا گذاشته‌اند.

 

این جوان کُردستانی تصریح می‌کند که بیشتر این جوانانی که با غرور می‌گویند "من به روحانی رای می‌دهم"، با بحران بیکاری که در دولت یازدهم به اوج خود رسیده دست و پنجه نرم کرده‌اند.

 

حسن روحانی که در منظارات انتخاباتی به وعده ایجاد 5 میلیون شغل یکی از نامزدها پوزخند می‌زد و وعده ایجاد سالی یک میلیون شغل خود را نیز تکذیب کرد، اکنون باید جوابگوی سیل عظیم جوانانی باشد که بیکاری آنان را به پرسه زدن در خیابان‌ها، قلیان سراها و حتی کشیده شدن به رفتارهای پر خطر دچار کرده است.

 

علاوه بر آن، کارنامه متزلزل نمایندگان دولت در کُردستان در سال‌های اخیر در رسیدگی به مشکلات جوانان استان و ناتوانی آنان در ایجاد شغل پیامی واضح برای روحانی دارد و آن "ایجاد تغییری بزرگ در بدنه دولت و ادارات و استفاده از نیروهای دلسوز، متعهد و مردمی" است.

منبع: نوای آبیدر


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

بیکارجوانانکردستاندولت روحانی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.