سخن روز :
سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 / 20:19|کد خبر : 3885|گروه : دانشگاهی

به قلم پژوهشگر و نویسنده جوان؛ عباس جلیلی

رونمایی از کتاب «تبیین جبهه جنگ نرم در گفتمان بصیرت افزایی» در هفته معلم

رونمایی از کتاب «تبیین جبهه جنگ نرم در گفتمان بصیرت افزایی» در هفته معلم

کتاب «تبیین جبهه جنگ نرم در گفتمان بصیرت افزایی» که به قلم و کوشش نخبه بسیجی و پژوهشگر جوا،ن عباس جلیلی نوشته شده بود رونمایی شد.

به گزارش کرددانش،در یادواره بزرگداشت مقام معلم و معلمان شهید که در سنندج برگزار شد از کتاب تبیین جبهه جنگ نرم در گفتمان بصیرت افزایی به قلم و کوشش نخبه بسیجی و پژوهشگر جوا،ن عباس جلیلی، رونمایی شد.

 

 این کتاب در ده فصل تبیین  و به اهم مسائل فرهنگی، اقتصادی و جنگ نرم پرداخته است.

 

بخش هایی از پیشگفتار این کتاب :

« دشمن که از جنگ مستقیم هشت ساله نتوانست در عزم و اراده ی مردم غیور این مرز و بوم خللی ایجاد کند؛ فرومایگان قدرت را برآن داشت تا هر آنچه را که در توان دارند در همه صحنه ها و به عنوان گزینه های مقابله با انقلاب به روی میز بگذارند.

این بار اما جنگ در میدان نبرد خاکریز و سنگر و آتش نبود، بلکه نشانه مگسک به روی تیغه ایمان و اعتقاد و باور و ارزشهای مردم نشانه رفته بود. این بار که دشمن دست خالی از خاکریز توپ و تانک برگشته بود و هر آنچه را که به عنوان تسلیحات فوق پیشرفته و به روز، در اختیار داشت در میانه ی کارزار باخته بود، دست به زانو ننشست و اتاق های فکر و طوفان های مغزی پلید خود را به راه انداخت.

این بار به دنبال مغزهایی بود تا مغز انقلاب را هدف قرار دهد این بار هدفش کور کردن چشم دل بود تا هر آنچه را که با چشم سر دیده می شود قابل پذیرش باشد. . او به فرهنگ این مردم شبیخون زد تا جبران شبیخون هایی باشد که در طول هشت سال بر قلبشان فرود آمده بود. و در این اثنا همه بزرگان ما را به دل مشغولی ها سرگرم کنند تا ندای رهبرشان را که دم از ناتوی فرهنگی غرب می زد نشنوند و به اصطلاح به فکر عمران و اقتصاد باشند. اما دیری نپایید که با تحریم های ظالمانه راه هم بر اقتصاد بستند تا به راحتی تهدیدمان کنند. فرزندان را به پای دجال واره ها کشاندند و آسیب های اجتماعی فراوانی را دامنگیرمان کردند. با گسترش سایت های اینترنتی و ایجاد شبکه های اجتماعی سعی کردند تا سنت صله رحم را در میانمان کمرنگ کنند و ما را در حجم میلیونی از اطلاعات درست و غلط مشغول نمایند. و به فرزندانمان هم از کودکی بیاموزیم که برای ادب داشتن بهتر است پای بازی های رایانه ای بنشینند و سکوت کنند تا ما لختی آسوده تر بیاساییم. سبک زندگی اسلامی را از خانواده ها برداشتند تا زندگی مان رنگ و بوی غربی به خود بگیرد و قناعت جای خود را به تجمل بدهد. آری راحت تر بگوییم چشم دلمان را گرفتند تا به چشم سر قناعت کنیم. مغزمان را به بیگانه بدهیم و از آنها کالا بخریم و اقتصادمان را به فروش نفت خلاصه کرده ایم و به یقین چه سخت ما را به میدان مبارزه کشاندند.

هر چند که فتنه ها به پا کردند و سم اسبان بر تارک این سرزمین کوبیدند اما هستند مسلم بن اوسجه هایی که با نگاه امامشان چشم فتنه را کور می کنند و هستند مادران وهب که سر فرزند خود را برای فدایی امام شدن حنا می گیرند و هستند همسرانی که قول شفاعت از مردانشان می گیرند و اذن میدان می دهند.

بی شک راهنمای این سفر روح الله است و فرزندش سید علی، و خوش بحال مردمان و زنان این سرزمین که از عطر ولایت سیراب می شوند و نگاهشان به افق انتظار است.»

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.