سخن روز :
جمعه 10 مهر 1394 / 21:52|کد خبر : 387|گروه : دانشگاهی

تفكر سلفيت به دست استعمار پرورانده شده است

تفكر سلفيت به دست استعمار پرورانده شده است

مسئول نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه هاي استان كردستان گفت: با توجه به اينكه امروزه تفكر وهابيت و سلفيت در قالب تكفير به دست استعمار پرورانده شده است پس لازم است نخبگان استان در انديشه و انديشه سازي بر مبناي اسلام گام هاي موثري بردارند.

محمدعلي شيخ الاسلام مسئول نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه هاي استان كردستان در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار کُرددانش اظهار كرد: هفته وحدت همانند ساير مناسبت ها جهت يادآوري يك مفهوم و يك ارزش بزرگ است كه ميبايست جامعه پيوسته ملتزم به آن باشد و امت اسلامي از آن غفلت نكنند.
وي با بيان اينكه عدم تنازع، همبستگي  و امنيت، رمز وصول جامعه به اهداف و آرمان هاي خود است افزود: استعدادها در سايه هم باوري ظهور و بروز پيدا ميكند و شاه بيت قصيده هيبت و هيمنه خودي ها در نگاه دشمن وحدت است .
حجت الاسلام شيخ الاسلام ضمن اشاره به اينكه وحدت محافظ دين و زندگي مردم است گفت: مسلمانان با بيان و قلم قرآن كه عقل ها را متحير و انديشه هاي واقعي را رقم ميزند ميتوانند تمامي جوامع را در سايه وحدت در كنار يكديگر جمع كنند.
مسئول نهاد نمايندگي در دانشگاه هاي استان كردستان تصريح كرد: آنچه بر جهان حكومت ميكند صاحبان زور و زرند و قاطبه ملتها مهره هاي اين بازي اند و تنها رموز اين بازي هوشياري ملت هاست پس نخبگان جامعه اسلامي ميبايست با برنامه اي دقيق اين هوشياري را به مردم بدهند.
وي ادامه داد: سهم استان كردستان در وحدت واقعي و نهادينه كردن اين وحدت در جهان اسلام به دليل همزيستي اهل تسنن و تشيع از ديگر استان ها بيشتر است چون در آنجا كه ضرورت بيشتر احساس شود انديشه ها بيشتر جوشيدن ميكند.
شيخ الاسلام افزود: امروزه ضرورت وحدت و همبستگي امت اسلامي به دليل رشد قارچ گونه وهابيت و سلفيت در جوامع اسلامي در قالب تكفير كه به دست استعمار پرورانده شده است بيش از هر زمان ديگري احساس ميشود پس لازم است نخبگان استان در انديشه و انديشه سازي بر مبناي اسلام گام هاي موثري بردارند و دانشگاه منشا پيدايش اين تفكر و انديشه است.

وي در پايان خاطر نشان كرد: موضوع طرح ضيافت انديشه اساتيد، كه قرار است تابستان سال آينده برگزار شود به مبحث تعامل بين فرق اسلامي اختصاص داده شده است كه در اين دوره به چالش ها و راهكارهاي  وحدت و همبستگي اسلامي پرداخته ميشود.

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

مسئول نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه هاي استان كردستانوهابیتسلفیتکرددانشکردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.