سخن روز :
جمعه 10 مهر 1394 / 21:48|کد خبر : 386|گروه : دانشگاهی

دشمن در قالب یکسری شبهات القایی در پی گسترش سلفیت و وهابیت است

دشمن در قالب یکسری شبهات القایی در پی گسترش سلفیت و وهابیت است

امام جماعت دانشگاه آزاد مریوان گفت: دشمن در قالب یکسری شبهات القایی در پی گسترش سلفیت و وهابیت در بین امت اسلامی است اما علمای دین باید با آگاهی بخشی به مسلمانان این توطئه را خنثی کنند.

ماموستا امجد محمودی امام جماعت دانشگاه آزاد مریوان و از علمای اهل سنت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کُرددانش اظهار داشت: دشمن در قالب یکسری شبهات القایی در پی گسترش سلفیت و وهابیت در بین امت اسلامی است اما علمای دین باید با آگاهی بخشی به مسلمانان این توطئه را خنثی کنند.
وی افزود: پیروی از قرآن و احادیث صحیح، مهمترین عامل برای مقابله با نقشه های پلید دشمنان اسلام است.
ماموستا محمودی تصریح کرد: وحدت و همبستگی مسلمانان نیازمند کار و عملیات میدانی است و با شعار و هیاهو حل نمی شود بلکه باید رویکردها و زیرساخت های لازم برای ایجاد وحدت را در جامعه فراهم کنیم.
این استاد دانشگاه افزود: باید خودپرستی را از خود دور کنیم و در پی تغییر حال خود به حالت بهتر برآییم همچنان که خداوند در قرآن می فرماید: خداوند حال هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آن قوم خود در پی تغییر خویش برآیند و این تغییر حال باید در راستای وحدت امت اسلامی باشد.
وی با بیان اینکه در گفتار و قلم باید بهداشت را رعایت کنیم یادآور شد: رفتار کردن توام با خردمندی و تعقل مسلمانان با یکدیگر یکی از عوامل زمینه ساز وحدت و همبستگی امت اسلامی است.
ماموستا محمودی با اشاره به رواج سلفیت و وهابیت در جامعه خاطر نشان کرد: مسئله وهابیت و سلفیت جنبه افراطی در دین اسلام است و دشمنان با این ترفند سعی دارند که در بین مسلمانان اختلاف ایجاد کنند.
وی افزود: ما علما و اساتید باید حقایق دین اسلام را برای جامعه شفاف کنیم و با وحدت حوزه و دانشگاه و وحدت علمای اهل تسنن و تشیع این افراطیگری را که امروز در جامعه تحکیم پیدا کرده است آسیب شناسی کنیم.
امام جماعت دانشگاه آزاد مریوان تصریح کرد: وحدت شیعه و سنی به این معناست که آنها زندگی عزتمندانه و سربلندانه ای را در کنار یکدیگر و در جامعه اسلامی داشته باشند.
وی گفت: باید زمینه ای را فراهم آوریم که ماموستاها، علمای توانا و اساتید متخصص در رسانه ها، دانشگاه و جامعه در پی روشنگری و آگاهی بخشی برآیند.
امام جماعت دانشگاه آزاد مریوان افزود: دانشجویان باید تمام تلاش خود را در راستای کسب علم و دانش در مراکز آموزش عالی بکنند و از مسائل حاشیه ای پرهیز کنند و مسائل و شبهات خود را با ماموستایان حاضر در دانشگاهها در میان بگذارند تا شاهد پویایی نسل جوان باشیم.

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

سلفیتوهابیتکرددانشکردستاندانشگاه ازاد مریوانامام جماعت دانشگاه

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.