سخن روز :
دوشنبه 28 فروردین 1396 / 09:18|کد خبر : 3743|گروه : سیاسی

ستاد دولتی دولت تدبیر و امید در کردستان آغازگر تبلیغات زودهنگام

ستاد دولتی دولت تدبیر و امید در کردستان آغازگر تبلیغات زودهنگام

تبلیغات انتخاباتی، در محدوده زمانی خاصی آغاز می‌شود اما گویا ستاد دولتی دولت تدبیر و امید در کردستان، از این محدوده خارج است.

به گزارش کرددانش،فارس نوشت: هر تولیدکننده‌ای برای معرفی کالای خود از تبلیغات بهره می‌گیرد تا با جذب مشتری به سود دست پیدا کند.

این معرفی و تبلیغات در زمینه اجناس و کالاهای تجاری شاید بیش از دیگر زمینه‌ها برای ما ملموس باشد. تولیدکننده در تبلیغ خود نه تنها از مشتری مایه نمی‌گذارد بلکه با هزینه‌های خود سعی در جذب سود ناشی از جذب مشتری دارد.

در این میان یکی از شگردهای اصلی داوطلبان در انتخابات همین تبلیغاتی است که داوطلب و حامیان وی با معرفی و تبلیغ برای جلب آرا تلاش می‌کنند.

تجربه نزدیک به ۴ دهه عمر انقلاب اسلامی نشان می‌دهد، مردم اگرچه این تبلیغات را با دقت دنبال می‌کنند و به آن علاقه دارند، اما هرگاه که ذره‌ای انحراف از واقعیت و یا سوءاستفاده از بیت‌المال و تریبون‌های عمومی انجام شده، اقبال به آن داوطلب کاهش یافته و وی از چشم ملت افتاده است.

این روزها ستاد دولتی دولت تدبیر و امید در کردستان همه هم و غم خود را معطوف به تبلیغات زودهنگام برای دکتر روحانی کرده است و همه جلسات عمومی و اداری و حتی انتخاباتی عرصه تبلیغ برای دولت تدبیر و امید شده است.

از جمله این تبلیغات زودهنگام، نشست رئیس ستاد انتخابات استان با مسوولین روابط عمومی ادارات و نهادهای عمومی و خصوصی بود که علیرضا آشناگر در آن از روابط عمومی‌ها خواست به نوع انتخاب مردم جهت ندهند اما دستاوردهای دولت را منعکس کنند تا مردم ببینند.

جای سوال است، چگونه می‌شود از کالایی تعریف و تمجید کرد اما به مشتری گفت که آن را نخرد؟؟؟؟

این شیوه تبلیغاتی معاون سیاسی استاندار کردستان، در واقع تاکید بر لزوم جهت‌دهی به افکار عمومی به نفع دولت است.

وی از سویی، رقبای دولت را کج‌اندیش دانسته و قلم‌زنی آنان را عامل ایجاد شکاف قومیتی، زبانی و سیاسی می‌داند و آن را سیاه‌نمایی کامل معرفی می‌کند.

جای سوال است که اگر منتقدین دولت به دلیل مطالبه حق مردم کردستان، وعده‌های دولت در این استان را متذکر می‌شوند، عامل تفرقه هستند، چگونه رئیس دولت تدبیر و امید وعده استفاده از کردها و اهل سنت را در کابینه خود داد و به آن عمل نکرد تا امروز مسبب اصلی این شکاف قومیتی باشد؟؟؟

شاید هم همانند همان وعده ۱۰۰ روزه حل مشکلات اقتصادی، این وعده هم کار آقای رئیس جمهور نبوده و چنین مطلبی نگفته، اما حافظه  مردم کردستان بسیار قوی‌تر از آن است که بشود کلاهی به این گشادی سرشان گذاشت.

باید خطاب به آقای آشناگر گفت، کسی از عدم تحقق وعده‌های دولت خوشحال نیست حتی اگر آن کس منتقد دولت باشد اما بازهم جای سوال است که شما دولتی‌ها چرا ناراحت نیستید که در استان ما راه به جایی نبردید و اکنون در روزهایی که شمارش معکوس برای تغییر به صدا درآمده از حقوق مادی و معنوی مردم کردستان برای تبلیغات دولت بهره می‌گیرید؟

اگر منتقدین فعلی دولت کسانی باشند که در انتخابات ۹۲ به دولت تدبیر و امید رای نداده‌اند، آیا اکنون حق انتقاد و اعتراض ندارند؟

مگر نه این است که رئیس دولت، رئیس جمهور یعنی همه آحاد ملت ایران است، چه در این میان تک تک افراد حق دارند حقوق فراموش شده خود را از دولت مطالبه کنند؟

حال در این ممیزی خودی از غیرخودی که دولتی‌ها در کردستان انجام داده‌اند، رئیس ستاد روحانی را نه یک جمع ویژه بلکه ستاد تمام مردم کردستان می‌داند و اینجاست که مردم بین قسم حضرت عباس و دم خروس می‌مانند و راه به جایی نمی‌برند.

گذشته از همه این تریبون‌ها، اختصاص کانال‌های رسمی و غیررسمی برخی ادارات و نهادها و به ویژه فرمانداری‌های استان در شبکه‌های اجتماعی به تبلیغ دولت است و برای این منظور افرادی خارج از مجموعه دولت با شرایط مطلوب جذب شده‌اند تا با رصد فضای مجازی منتقدین را سرکوب و برای دولت تبلیغ کنند.

باید از علی(ع) آموخت که وقتی برادر نابینایش درهمی بیشتر از بیت‌المال از امیرالمومنین مطالبه کرد، پاسخی جز آهن گداخته نگرفت.

امروز مردم ما شاید پاسخی همچون مولای عدل و عدالت به سواستفاده کنندگان از بیت‌المال ندهند اما بی‌شک پاسخ این سوءاستفاده‌ها در آخرت فراموش نمی‌شود.

مجری قانونی که خود مروج قانون‌شکنی باشد، حرمتی در نزد مردم نخواهد داشت. بهتراست به جای عجله در تبلیغات، کمی هم از واقعیت‌ها بگویید، مردم تشنه واقعیت هستند نه تبلیغات....


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

انتخاباتتبلیغاتزودهنگام

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.