سخن روز :
سه شنبه 19 بهمن 1395 / 09:34|کد خبر : 3321|گروه : دانشگاهی

دانشگاه های آزاد استان کردستان کجای رتبه بندی کشوری ایستاده اند؟+ خیلی هم بد نشدیم

دانشگاه های آزاد استان کردستان کجای رتبه بندی کشوری ایستاده اند؟+ خیلی هم بد نشدیم

طبق رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC), دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج پایین تر از واحدهای اهر, ماهشر و فیروزآباد است البته رتبه سایر واحد های دانشگاه آزاد شهرستان های استان کردستان هم وضعیت خوبی ندارد و در رتبه های آخر جدول قرار دارد.

به گزارش کرددانش،گروه رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در چهارمین ارزیابی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تعداد ۳۵۳ واحد این دانشگاه را مورد ارزیابی قرار داد و نتایج آن را منتشر کرد.

 

گروه رتبه بندی پایگاه (ISC),  واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را براساس   ۲۳ شاخص در قالب ۵ معیار کلی پژوهش، آموزش، وجهه بین المللی، تسهیلات و فعالیت های اجتماعی_ اقتصادی مورد رتبه بندی قرار داد.

 

شاخص ها و معیارهای این رتبه بندی مصوب ششمین نشست فوق العاده وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی در شهر جده عربستان است که توسط خبرگان و متخصصین علم رتبه بندی تهیه و تدوین شده است. 

 

در رتبه بندی منتشر شده ۳۵۳ واحد از واحد های دانشگاه آزاد اسلامی ایران واجد شرایط لازم جهت حضور در رتبه بندی ISC شدند

 

بر اساس این رتبه بندی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در رتبه 47 قرار دارد و برای شاخص های پژوهش, آموزش, تسهیلات و فعالیت¬های اجتماعی- اقتصادینمره ای در نظر گرفته نشده است بلکه فقط برای شاخص وجه بین المللی نمره 72.71 در نظر گرفته شده است.

 

طبق این رتبه بندی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج پایین تر از واحدهای اهر, ماهشر و فیروزآباد است البته رتبه سایر واحد های دانشگاه آزاد شهرستان های استان کردستان هم وضعیت خوبی ندارد و در رتبه های آخر جدول قرار دارد.

 

طبق این رتبه بندی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مریوان در رتبه 101 الی 150 و دانشگاه آزاد اسلامی واحد قروه در رتبه 151 الی 200, دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیجار و سقز در رتبه 201 الی 250 , دانشگاه آزاد اسلامی واحد  بانه در رتبه 301 قرار دارد.

 

برای پیگری موضوع دکتر محمدقربان کیانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در گفتگوی اختضاصی با خبرنگار کُرددانش اظهار داشت: اینکه در بین 353 واحد دانشگاه آزاد رتبه 47 را کسب کرده ایم خیلی هم بد نیست و باید برای ارتقا رتبه خود تلاش کنیم .
 

وی افزود:  برای اولین بار است که چنین رتبه بندی انجام شده است و من تازه متوجه شده ام و این موضوع را پیگیری میکنم.

 

کیانی ادامه داد: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج ما دانشجویان توانمندی داریم و مطمئنا رتبه ما بالاتر از 47 است.

 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج گفت: ما در حوزه فعالیت های بین المللی رتبه دوم را در بین واحدهای دانشگاه آزاد کشور داریم و مطمئنا جایگاه ما آن چیزی که امروز اعلام شده است نیست و بعد از پیگیری های انجام شده نتیجه را اعلام می کنیم.

 

هر چند این رتبه و جایگاه از نظر رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج خیلی هم بد نیست اما آیا قرار گرفتن دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج بعد از واحدهای شهرستان های کوچکی مثل اهر و ... برازنده این استان است؟ آیا برای سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان های استان کردستان قرار گرفتن در قعر جدول رتبه بندی برازنده است؟

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

دانشگاه ازاد سنندجرتبه بندیرتبه کشوریشاخص اموزشیiscپایگاه رتبه بندی استنادی علوم جهان اسلام

نظرات کاربران :

عضو هیئت علمی [چهارشنبه 20 بهمن 1395 | 22:55] پاسخ

با سلام. مبارک باشد آقای دکتر کیانی. ثمره ی مدیریت خود و تیم کاریتان را تحویل بگیرید دکتر!!!
خدا وکیلی، غیر از فیش های آنچنانی حقوقی که می گیرید، و مسافرت های عمدتا سیاحتی- تجاری متعدد به اربیل و سلیمانیه که حاصلش چند دانشجو بیشتر نیست، چه دستاوردی از مدیریت جنابعالی قابل دفاع است؟ بهتر نیست به کار اصلی تان- ساخت و ساز- بپردازید؟ و دانشگاه را به دست افراد آکادمیک و شایسته بسپارید. فردا دیر است.

س.ش [پنجشنبه 21 بهمن 1395 | 16:57]

اخه بنده خدا اگه بابینش باز وبدونه غرض ورزی بیایددانشگاه آزاد وشرایط آن را درسراسر کشور نگاه کنید الان وقت ساخت وساز نیست دانشگاه باید به سمت جذب داشجو باشد نه ساخت و ساز بااین کاهش دانشجو .آدم عاقل وآکادمیک

مجید رستمی [پنجشنبه 21 بهمن 1395 | 14:02] پاسخ

با سلام
انصافا آن چه که من دیدم
بدهی های کلان دانشگاه که میراث مدیریت قبل بود پرداخت شده و دانشگاه را که در وضع نا مناسبی تحویل گرفتید دیدم که با داسوزی هایتان موجب رفع مشکلات آن و اهمیت به دانشجویان که باعث ارتباط مستقیم بین دانشجویان و مدیریت دانشگاه شده اید
که باعث میشود مشکلات را بهتر درک کنید‌ و همچنین رقابت های علمی مثل مسابقات رباتیک و همایش عمران شهری را بسیار مناسب ارزیابی میکنم

محمد [پنجشنبه 21 بهمن 1395 | 14:04] پاسخ

سلام و خسته نباشد : ايا بهتر نيست از وجود نيروي هاي بومي خود دفاع كنيم و اينقد به سر هم نكوبيم فرض رتبه ٤٧باشد ايا اولا به نظرم رتبه اي بد نيست و دومااحساس ميكنم موارد زيادي در نظر گرفته نشده چون به شخصه دانشگاه هاي زيادي رفته ام اما وضعيت انها بهتر از سنندج نيست و بعد لطفا در نوشتار خود دقت كنيد . و سعي كنيم بهم احترام بگذاريم و شما هم مطالب تخريبي وارد نكنيد

بنده خدا [پنجشنبه 21 بهمن 1395 | 14:31] پاسخ

گل بود به سبزه نیز آراسته شد

بنده خدا [پنجشنبه 21 بهمن 1395 | 14:31] پاسخ

گل بود به سبزه نیز آراسته شد

محمدی [پنجشنبه 21 بهمن 1395 | 14:33] پاسخ

ضمن عرض سلام باید بگم متاسفم واقعا همیشه اینجوری بودیم ما
تا یه مدیر خوب یا شهردار خوب یا نماینده های خوبی پیدا میشه با حسادتای بی موقع یه عده قدرت طلب که هیچ دلسوز مردم شهرمون نیستن کورکورانه میفتیم دنبال شعاراشون خودمون با دستای گرامی خودمون مدیرامونو عزل میکنیم و خوشحال و شاد به شعاردوستی مون ادامه میدیم

علی احمدی [پنجشنبه 21 بهمن 1395 | 16:50] پاسخ

سلام
خدایی حرفای محمدی به دلم نشست
بی انصافیه زحمات دکتر کیانی رو نبینیم
از جمله سلامت مالی که موجب پرداخت بدهی ها شده
جذب اساتید و هییت علمی سطح بالا
و...
که کمی عینک عدالت بزنیم میودنیم ببینیم

عضو هیات علمی [پنجشنبه 21 بهمن 1395 | 16:52] پاسخ

با سلام

در پاسخ بە دوستی کە سفر های مسئولین دانشگاه ازاد را سیاحتی و تجاری نامیده اند بنده بە عنوان کسی کە از نزدیک بر دستاوردهای این سفرها قاقفم ذکر نکات زیر را الزامی میدانم

برخی از مهمترین دستاوردهای سفر اخیر بە اقلیم کردستان عراق:
١. دیدار و نشست با وزیر اموزش عالی اقلیم کردستان عراق با حصور سرکونسول محترم جمهوری اسلامی ایران در اربیل و گفتگو پیرامون راه اندازی شعباتی از دانشگاه ازاد اسلامی سنندج در اقلیم کردستان عراق
٢. امضای قرارداد راه اندازی شعبە ای از دانشگاه ازاد اسلامی سنندج در دانشگاه پولی تکنیک سلیمانیە این قرارداد در حال اجرایی شدن است
٣. امضای تفاهمنامه همکاری علمی اموزشی و پژوهشی با دانشگاه صلاح الدین اربیل ٤. امضای تفاهمنامه همکاری با دانشگاه پولی تکنیک اربیل. ٥. امصای تفاهمنامه همکاری با دانشگاه ڕاپەڕین در رانیه ٦. بازدید از دانشکده فنی پایتخت در اربیل و مذاکره جهت راه اندازی رشته های مورد نیاز این دانشکده. ٧، بازدید از دانشکده ماد و مذاکره جهت راه اندازی چند رشته در دانشکده ماد. ٧. دیدار و گفتگو با استاندار سلیمانیه جهت تسریع امور. ٨. دیدار و گفتگو با اقای سعدی احمد پیره مسئول دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان عراق،
ایا اینها دستاورد نیستند؟؟ ایا با این همه دیدار و نشست و گفتگو مجالی برای سیاحت میماند؟؟
انصاف هم خوب چیزی است؛

لازم بە ذکر است کە در حال حاضر ١٥٠ دانشجو از اقلیم کردستان در دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج مشغول بە تحصیل هستند.

هیات علمی واحد [پنجشنبه 21 بهمن 1395 | 17:42] پاسخ

دکتر کیانی از مدیران متعهد و وفادار به دانشگاه بوده و در این شرایط مالی و اجتماعی خاصی که همه به آن اذعان داریم به خوبی توانسته با تکیه بر صداقت، شرافت کاری و تعهد سازمانی این ارگان مهم علمی استان را پیش ببرد. از خداوند متعال برای ایشان توفیق روزافزون خدمت و برای مغرضان طلب آمرزش خواستارم.

شاخوان سورانی. [جمعه 22 بهمن 1395 | 01:23] پاسخ

اززحمات بی دریغ شما رئیس محترم دانشگاه آزادکردستان کمال تشکرراداریم.
باتوجه به اینکه سنندج ازتمام لحاظ سیاسی .اقتصادی.فرهنگی.ازجمله شهرهای مظلوم وستم دیده ی استان می باشد واقعا همچنین رتبه ای درسطح کشور مایه ی افتخاراست وبدست آوردن همچین رتبه ای هم خالی ازلطف وزحمات مسئولین دانشگاه وهمکاری آنها باهم نبود.امیدوارم باهمکاری هرچه بیشتر مسئولین محترم دانشگاه باهم درکنارهم دست به دست هم داده درجهت پیش برد به سوی رتبه های بهتری که شایسته زحمات دست اندرکاران دانشگاه باشد. باآرزوی موفقیت برای رئیس محترم دانشگاه آزاداسلامی کردستان دکترکیانی.(موفق باشی)

م. [شنبه 23 بهمن 1395 | 00:47] پاسخ

معيارهای رتبه بندی دانشگاه ها توسط پايگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) : در اين رتبه بندی مسائل پژوهشی ۵۰ درصد، آموزشی ۳۵ درصد، وجه بين المللی ۷ درصد، فعاليت های اجتماعی و اقتصادی ۵ درصد و تسهيلات ۳ درصد تاثير دارند.\\r\\nپس عوامل متعددی در رتبه بندی تاثیر دارند که مهم ترینش قسمت پژوهشی دانشگاه و مقالات داشجوها هستش. در اینجا بحث مدیریتی دانشگاه مطرح نیست. در ضمن به اطلاع آن آقای محترمی که خود را تحت عنوان \\\"هیئت علمی\\\" معرفی کردند و اعتراض به ریاست دانشگاه داشته اند، عرض کنم، اگر راست بگویید و هیت علمی باشید، بخشی از این رتبه، حاصل عملکرد شما به عنوان هیت علمی بوده است. اگر سنندج رتبه خوبی نیاورده خود شخص شما هم در آن نقش داشته اید، برادر !!!\\r\\n\\r\\n از طرفی این آمار مربوط به سال 92 میباشد و مطرح کردن آن در این زمان خود جای بحث دارد. ریاست آقای دکتر کیانی از همان سال 91-92 شروع شده و نمیتوان این رتبه بندی را به عملکرد ایشان نسبت داد.\\r\\n\\r\\nبا آرزوی موفقیت برای آقای دکتر کیانی و استان عزیزمون کردستان.

فریبا [یکشنبه 24 بهمن 1395 | 00:28] پاسخ

با سلام در این شرایط اقتصادی که اکثر واحده زیان ده می باشند ریاست محترم دانشگاه به دنبال جذب دانشجو از فرصتهای موجود در استان است بنابراین باید به این دیدگاه آینده نگر ریاست تبریک گفت هموراه سودجویان و فرصت طلبان که منافعشان به خطر افتاده است و دیگر مانند گذشته اوضاع منفعت طلبانه شان بر وفق مراد نیست با زدن ساز مخالف سعی در مخدوش نمودن این دستاوردها دارند.

هیئت علمی [یکشنبه 24 بهمن 1395 | 23:03] پاسخ

با سلام و احترام.
دوست عزیز اگر حضرتعالی کادر هیئت علمی دانشگاه آزاد سنندج هستید نمی توانید از مسئوولیت فرار کنید اگر موفقیت هست یا شکست حضرتعالی در آن سهیم هستید. فرهنگ مسئوولیت پذیری را از خودمان آغاز کنیم. رتبه دانشگاهی از آنجایی که بیشتر مربوط به حوزه پژوهشی و آموزشی است مسئوولیت آن بر دوش حضرتعالی و من و همکاران ماست که باید آن را ارتقا بدهند.
حضرهتعای چه پیشنهاد و یا برنامه مفید و سازنده ای داشته اید که مدیریت دانشگاه مانع اجرای آن شده و یا به آن توجهی نداشته است.
از اینها بگذریم.
اقلیم کردستان عراق در این اوضاع و احوال جنگ زدگی و فضای اسفناکی که هر روز فرزندانشان را شهید و زخمی از جبهه های نبرد علیه تاریک پرستان داعشی در آغوش می گیرد مکان مناسبی برای سیاحت و گشت و گذار نیست و هیچ انسان سیاحی برای سیاحت به چنین فضایی مسافرت نمی کند.
توسعه ارتباطات بین المللی بخشی از سیاست وزارت علوم و دانشگاه آزاد در سطوح عالی شده است. تمام دانشگاهها در این زمینه به رقابت افتاده اند. کمی دور از وجدان و انصاف است که تلاش دکتر کیانی و تیم همراه و همکار ایشان را به مثابه سیاحت و خوشگذرانی پنداشت و مهمتر از آن، ادبیات حضرتعالی در بیان نظراتتان.
استاد بزرگوار!
نظرات و برنامه های بهتری برای رونق دانشگاه اگر دارید آن را به دکتر کیانی ارائه فرمایید مطئن باشید استقبال می کند. اما باید حسن نیت و صداقت خود را در برنامه های خود و عملکرد خود بدون جناح بندی و سیاسی کاری و عقبه موهوم به همراه داشته باشید.
ساخت و سازهای دانشگاه حاصل مدیریت قبلی است نه فعلی. تمام تلاش دکتر کیانی برای توسعه و تقویت دانشگاه آزاد است و ارتباط با اقلیم کردستان به عنوان یک بازار هدف هم برای جذب دانشجو هم برای تأسیس شعبه و آزمایشگاه و هم برای اعزام اعضای هیأت علمی های مثل من و شما می باشد که مطمئن باشید ظرف یکی دو سال آینده به خاطر نبود دانشجو باید در حیاط دانشگاه برای هم "چه مه ری" بگردانیم و "سیاچه مانه" بخوانیم.
دوست عزیز به جای تخریب و آیه یأس خواندن همتی کنیم و معلمی به معنای کامل کلمه باشیم. نه فقط کت و شلوار استادی و اسم و لقب و برچسب دکتری را یدک بکشیم. کمک کنیم تا ریاست دانشگاه و تیم مدیریتی دانشگاه قویتر و موفق تر باشند. فارغ از جناح بازی و گروکشی و حسدورزی یار و یاور هم باشیم. موفقیت دکتر کیانی ، موفقیت همه ماست و منافع و مصالح همه ما و دانشگاه در گروه موفقیت مدیریت دانشگاه است. فراموش نکنید که برای دیدار و یا ملاقات دو دقیقه ای با مدیریت قبلی بایستی دو سال می دویدی و دست آخر هم نمی توانستی ایشان را بیابی. دیدار با دبیر کل سازمان ملل بسیار راحت از دیدار با رئیس قبلی دانشگاه بود. آن موقع چرا انتقاد نمی کردید که هیچگاه حرفتان شنیده نمی شد.
با هم باشیم و فرهنگ کار گروهی و کار تیمی را توسعه دهیم و منافع و مصالح جمعی مان را تقویت کنیم.
سربلند و موفق باشید و زندگیتان سرشار از آرامش و اعتدال و به دور از حقد و حسد باشد.

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.