سخن روز :
چهارشنبه 1 مهر 1394 / 11:22|کد خبر : 312|گروه : دانشگاهی

شهردار سنندج :

هیچوقت در شهرداریها از مراکز تولید علم بهره گرفته نشده است

هیچوقت در شهرداریها از مراکز تولید علم بهره گرفته نشده است

شهردار سنندج گفت: هیچ‌ وقت در شهرداری‌ها از مراکز تولید علم و دستاوردهای آنان و اساتید فن در بخش شهری و شهرسازی استفاده نشده است.

به گزارش کُرددانش ، کامیاب شادمان پیش‌ از ظهر امروز در همایش ملی مدیریت یکپارچه شهری که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: علم و پژوهش یکی از نیازهای اصلی شهرداری‌هاست اما هیچ کدام از شهرداری‌ها به صورت علمی کار نمی‌کنند.
وی با اشاره به اینکه تمام شهرهای کشور توسعه یافته‌اند اما این توسعه پایدار نیست، افزود: در ارتباط با این مقوله، عدم وجود مدیریت یکپارچه شهری دلیل توسعه نیافتگی شهرهاست.
شادمان تصریح کرد: در قانون برای مدیریت یکپارچه شهری در توسعه پایدار شهری جایگاهی تعبیه شده اما اجرایی نمی‌شود.
وی خاطرنشان کرد: هیچ‌ وقت در شهرداری‌ها از مراکز تولید علم و دستاوردهای آنان و اساتید فن در بخش شهری و شهرسازی استفاده نشده است.
سرپرست شهرداری سنندج با تصریح بر اینکه باید از اهل‌ علم استفاده کرده و از توان و ظرفیت علمی آنان در راستای زیباسازی شهر استفاده شود، گفت: کارها و پروژه‌های شهری را باید به صورت علمی و پژوهشی مدیریت کرد.
وی عدم استفاده از توان‌علمی را لطمه به محیط‌ زیست خواند و گفت: باید جایگاه اهل علم را در مسائل اجرایی بالاتر ببریم، زیرا مسائل علمی از محیط زیست هم مهمتر است.
شادمان همچنین اظهار کرد: مشکلات روزمره نباید ما را از فضای علم و پژوهش دورتر کند و خروجی چنین همایش هایی باید یک تفاهمنامه باشد و خروجی خوبی را در این همایش به مردم تحویل دهیم.
وی با بیان اینکه در تمام شهرهای دنیا مدیریت یکپارچه شهری به خوبی اجرا شده به طوری که تمام شرکت‌های خدمات‌رسان و راهنمایی‌ و رانندگی زیرمجموعه شهرداری هستند، گفت: کسانی که کلید توسعه شهر را در دست دارند به شهرسازی و توسعه شهری رو بیاورند.
شادمان یادآور شد: تا سال 2020 جمعیت شهر‌نشین دنیا به 75 درصد رسیده است و ما هم باید خود را با جامعه جهانی هماهنگ کنیم.
سرپرست شهرداری سنندج با اعلام اینکه شهر سنندج یکی از زیباترین شهرهای کشور بود که اکنون این زیبایی خود را از دست داده و به یک ‌شهر زشت ‌منظر تبدیل شده است، گفت: باید مدیران شهری شهر زیبا، سالم و درخور زندگی انسانی را تحویل دهیم.
گفتنی است رئیس شورای شهر، معاون عمرانی استانداری، مدیران راه و شهرسازی و مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان استان در این همایش حضور نداشتند.
 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندجهمایش ملی مدیریت یکپارچه شهریشهردار سنندجکرددانش

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.