سخن روز :
شنبه 20 آذر 1395 / 09:42|کد خبر : 2866|گروه : دانشگاهی

گفتگو با دانشجوی عضو فعال کانون هلال احمر دانشگاه کردستان

گفتگو با دانشجوی عضو فعال کانون هلال احمر دانشگاه کردستان

سروه محمودی, متولد۱۳۷۴ و دانشجوی ترم پنجم رشته گیاه پزشکی دانشگاه کردستان است که همزمان عضو فعال کانون دانشجویی هلال‌احمر دانشگاه است.

به گزارش کرددانش،به گفته خودش حدود 10 سال است که در رشته کاراته فعالیت دارد و در طول این مدت هم خوب درخشیده است و توانسته مقام اول مسابقات بین المللی کاراته بانوان, مقام سوم آسیایی کشور ترکیه، مقام دوم کشوری، مقام اول منطقه غرب کشور و در بسیاری از مسابقات داخل استان مقام های مختلفی را کسب کند و البته با داشتن گواهی مربیگری و داوری در بسیاری از مسابقات ایفای نقش کرده است.

 

این دانشجوی دانشگاه کردستان در کنار درس و فعالیت های ورزشی از اعضای فعال کانون هلال احمر دانشگاه کردستان نیز است می گوید: بعد از اینکه وارد دانشگاه شدم و تبلیغات کانون دانشجویی دانشگاه و اصول هفت‌گانه هلال‌احمر را دیدم عضو این کانون شدم و از زمان حضورم در کانون دانشجویی در کلاس‌های امدادی و مراسمات انسان‌دوستانه همراه با سایر اعضا شرکت کردم.

این عضو فعال کانون هلال احمر داشنگاه کردستان ادامه می دهد: از آنجایی که جمعی صمیمی از اعضا با شور و اشتیاق و بدون هیچ چشمداشتی در کنار هم فعالیت می‌کنند من حس مفیدبودن برای جامعه را دارم و بسیار حس قشنگی است، وقتی فعالیتی را از ته دل در حق آنهایی که نیازمند هستند انجام می‌دهیم.

 

این دانشجوی دانشگاه کردستان می گوید: نام هلال‌احمر که به میان مى‌آید موجی از بشردوستی طنین‌انداز می‌شود، فرقی نمی‌کند هر کجای قصه زندگی که باشی جمعیت هلال‌احمر همیشه با آغوشی باز از تو استقبال می‌کند, فضای گرم هلال‌احمر و جوانان پرمهرش همیشه دیگران را مجذوب خودش می‌کند و این بهترین لحظات یک فرد است که در این جمع پر از عشق حضور پیدا می‌کند.

 

وی گفت: تلاش اهالی جمعیت هلال احمر در جهت تسکین آلام بشری، ایجاد صلح و دوستی و تفاهم بین ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها است اعضای این کانون جز به خدمت فکر نمی کنند و دغدغه ای ندارند و باورشان با بشردوستی بارور شده است.

سروه محمودی ادامه می دهد: کانون هلال احمر دانشگاه کردستان با برگزاری کلاس ها و برنامه های فرهنگی بشردوستانه و کمک های اولیه و نجات به عنوان پل ارتباطی هلال احمر و دانشگاه عمل می کند.

وی به اهداف کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه اشاره کرد و گفت: جذب و تربیت دانشجویان به منظور آماده ساختن آنان در انجام خدمات امدادی و اجتماعی مورد نیاز جامعه به ویژه هنگام بروز حوادث طبیعی و غیر مترقبه, تقویت حس مشارکت خوبی و نیکوکاری بین جوانان دانشجو و کمک به وفاق و همدلی بین قشر دانشگاهی با اقشار مختلف جامعه به ویژه اقشار نیازمند و آسیب دیده, کمک به امر سلامت جامعه و دفاع از ارزشهای الهی و انسانی و ... از اهداف این کانون است.

این دانشجوی دانشگاه کردستان ادامه داد: جوانان عضو این کانون با اجرای برنامه ها و تمرین کارگروهی توانمند شده و به مهارت های مسئولیت پذیری،تصمیم گیری و همدلی دست می یابند و در جامعه امروزی می توانند به عنوان طلایه داران فرهنگ نوع دوستی و انسانیت دارای سوابق درخشانی شده و همواره در فعالیتهای  داوطلبی پیشتاز باشند.

 

وی در پایان گفت: امیدوارم بتوانیم به عنوان عضوی کوچک در جمعیت هلال‌احمر در راه هدف‌های نیک ‌قدم برداریم.

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

سروه محمودیهلال احمرجمعیتکانون هلال احمرداشنگاه کردستانکاراتهگیاه پزشکیکردداانش

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.