سخن روز :
سه شنبه 16 آذر 1395 / 13:33|کد خبر : 2825|گروه : دانشگاهی

نماینده مردم شهرستان های سنندج, کامیاران و یدواندره در ملجس شورای اسلامی :

دانشجویان امروز باید ادامه دهنده حرکت جنبش های دانشجویی سال 32 باشند

دانشجویان امروز باید ادامه دهنده حرکت جنبش های دانشجویی سال 32 باشند

نماینده مردم شهرستان های سنندج, کامیاران و یدواندره در ملجس شورای اسلامی گفت: امروز هم دانشجویان ما باید با چراغ راه که همان بصیرت است بتوانند ادامه دهنده راه و حرکت جنبش دانشجویی 16 اذر سال 32 باشند و تقویت بخش رسالت دانشجویی خود در جامعه باشند.

به گزارش کرددانش،سید احسن علوی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که در دانشگاه پردیس فرهنگیان شهید مدرس سنندج با بیان اینکه همه رهبران عالم نگاه ویژه ای به دانشجو و حوزه های علمی دارند گفت: جنبش های دانشجویی جزو ارزشمندترین حرکت های اجتماعی است چرا که هم برخاسته از یک محیط علمی و دانشگاهی است و هم درگیر جریانات و جناح های سیاسی نمی شود.

 

وی افزود امروز بازخوانی 16 آذر و شهادت سه تن از دانشجویان نیازمند تامل و بررسی دقیق مراکز علمی است و این روز یک روز تاریخی در دفتر کشور ایران است.

 

وی گفت: دانشجویان غربی همیشه آموزه های خود را برای معیشت مادی و برای رسیدن به پیشرفت های مادی خرج می کنند و نقشی در تحولات داخلی و خارجی کشور خود ندارند اما دانشجویان ایران در سال 32 با تاسی از آموزه های خود و عقاید دینی و مذهبی و برای سر دادن ندای آزادی خواهی خود اعتراض می کنند و در واقع نطفه 70 سال مبارزه را در جهان پایه ریزی و اعلام می کنند.

 

علوی ادامه داد: امروز هم دانشجویان ما باید با چراغ راه که همان بصیرت است بتوانند ادامه دهنده راه و حرکت جنبش دانشجویی 16 اذر سال 32 باشند و تقویت بخش رسالت دانشجویی خود در جامعه باشند.

 

نماینده مردم شهرستان های سنندج, کامیاران و یدواندره در ملجس شورای اسلامی تصریح کرد: همیشه دانشجویان ایران  تاثیرگذار در تحولات داخلی و خارجی کشور بوده اند و هرگز مقابل زورگویی غیر منطقی داخلی و خارجی  تسلیم نشده اند.

 

وی گفت: اگر معتقدیم که تعلیم و تربیت اساسی باید در کشور ایجاد شود تا یک نظام آموزشی مقتدر داشته باشیم باید تربیت معلمین ما درست باشد و تحول در نظام آموزشی نیازمند تحول در نگاه به معلمین است.

 

علوی تاکید کرد: دانشگاه فرهنگیان باید برای تحقق نظام آموزشی توانا حتما تقویت شود اما امروز می دانیم که این دانشگاه با مشکلات فراوانی دسته و پنجه نرم می کند.

 

وی گفت: امروز بودجه دانشگاه فرهنگیان از کسر کردن حقوق دانشجویان تامین می شود و این مایه تاسف است که امروز دانشجو معلم ما دغدغه فکری دارد.

 

علوی به ضعف نظام آموزشی امروز در کشور اشاره کرد و گفت: نظام آموزشی ما باید مبتنی بر فرهنگ جامعه باشد اما یک سری نظام آموزشی از جاهای دیگه بصورت کم و کاست دریافت کردیم و همین بزرگترین ضعف نظام اموزشی است.

در ادامه دکتر یحیی معروفی سرپرست دانشگاه فرهنگیان کردستان گفت: دانشگاه فرهنگیان یکی از دانشگاه های نوپا و ماموریت گرا در کشور به شمار می رود و به همین دلیل متاسفانه تاکنون ظرفیت ها و توانمندی های آن به خوبی به مردم اطلاع رسانی نشده است.

 

 

به گفته سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان کردستان دانشجویانی که در دانشگاه فرهنگیان تحصیل می کنند جزو نخبگان کشور هستند چرا که با بالاترین رتبه کنکور در این دانشگاه پذیرفته شده اند.

 

 

سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان کردستان عنوان کرد: متاسفانه علیرغم ظرفیت و استعدادهای که دانشگاه فرهنگیان دارد در سطح کشور با مشکلات و چالش های فراوانی مواجه است که انتظار می رود در سایه حمایت بیشتر دولت زمینه برای رفع این مشکلات  فراهم شود.

 

 

وی تاکید کرد: بودجه دانشگاه فرهنگیان نسبت به دانشگاه های دیگر رتبه آخر را دارد و این وضعیت برای دانشگاهی که اهمیت ویژه ای در تربیت معلمان آینده کشور دارد اصلا زیبنده و شایسته نیست.

 

سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان کردستان یکی دیگر از مشکلات این دانشگاه را کمبود عضو هیئت علمی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر فقط این دانشگاه 21 عضو هیئت علمی موظف دارد که نسبت به تعداد دانشجویان خیلی کم است البته برای رفع این مشکل هم حدود 20 نفر از دکتراهای آموزش و پرورش در قالب مامور آموزشی با دانشگاه همکاری می کنند اما این هم کافی نیست.

 

 

وی افزود: متاسفانه نسبت اعضای هیات علمی به استاد در دانشگاه فرهنگیان یک به ۵۰ است و انتظار می رود که در سایه حمایت های مدیران و مسئولان کشوری و اختصاص ردیف های استخدامی، زمینه برای جذب اعضای هیات علمی بیشتری برای دانشگاه فرهنگیان کردستان فراهم شود.

 

 

معروفی گفت: ساختمان فعلی دانشگاه فرهنگیان کردستان فرسوده و کهنه است و به همین دلیل ما برای نگهداری از آن باید هزینه های زیادی را متحمل شویم.

 

 

وی یادآورشد:  در حال حاضر  دو هزار و 100 دانشجو در دو پردیس برادران و خواهران دانشگاه فرهنگیان در 13 رشته کارشناسی پیوسته و ناپیوسته مشغول به تحصیل هستند.

 

 

معروفی ادامه داد: 480 دانشجوی ورودی سال 91 این دانشگاه امسال برای اولین بار از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند و وارد سیستم آموزش و پرورش کشور شدند که از این تعداد فقط 40 نفر دختر هستند.

 

 

سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان کردستان بیان کرد: یکی از برنامه های اصلی ما در دانشگاه فرهنگیان تلاش در راستای ارتقاء وضعیت علمی و همچنین ارائه آموزش های استاندارد و متناسب با نیاز دانشجویان می باشد و امسال دانشگاه فرهنگیان استان کردستان در بین 31 پردیس کشور مقام اول در ارزیابی رضایتمندی دانشجو را کسب کرده است.

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.