سخن روز :
سه شنبه 16 آذر 1395 / 09:10|کد خبر : 2822|گروه : دانشگاهی

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید مدرس سنندج به مناسبت روز دانشجو

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید مدرس سنندج به مناسبت روز دانشجو

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید مدرس سنندج به مناسبت روز دانشجو بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش کرددانش،متن کامل این بیانیه در زیر امده است:

 

بسمه تعالی

ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا علی القوم الکافرین

 

شانزدهم آذر سرآغاز حرکتی نوپا در سیر استکبار ستیزی دانشجویان بود که با پیروزی انقلاب اوج گرفت و در گرماگرم حوادث پس از انقلاب به بلوغ رسید. این نسیم رحمت الهی بود که ذائقه ی عدالت خواه دانشجویان ایرانی را بیدار کرد و آن ها را بر ضد استکبار برانگیخت. شانزدهم آذر نشان بارزی از نقش بی نظیر دانشجویان ایران اسلامی در شناخت ریشه های استعمار و مبارزه ی صادقانه با مصادیق استکبار است. مبارزه ای که تا امروز در عرصه های مختلف داخل و خارج از کشور ادامه داشته است.  تاریخ گواه است که اساس یادبود این روز، بر تقویت روحیه تهاجم علیه استکبار است و هر برداشت و تفسیری که منافی این جهت گیری باشد اگرچه در ظاهر به جریان دانشجویی منتسب شود، ولی آشکارا یک انحراف و تحریف در روح حادثه ی شانزدهم آذر است.

 

چراغ شانزدهم آذر چراغیست که راه عظیم اسلام ناب را براى هميشه روشن ساخت و مصداقی محکم برای آیه شریفه اشدا علی الکفار و رحما بینهم شد.

 

این حرکت نقطه آغازین و جرقه ای تاثیرگذار بود که در سال 1357 با انقلاب اسلامی ادامه یافت و در 8 سال دفاع مقدس نیز روحیه شهادت طلبی را در راه دفاع از استقلال کشور به یک گفتمان ناگسستنی مبدل ساخت .

 

حال نیز به تبع سیاست ها و حوادث روز، آمریکا مصداق اتم استکبار بوده و هم پیمانان غربی، عربی و عبری آن، ایادی استکبار را شامل می شوند ,استکباری که با وجود کارشکنی های فراوان در انجام توافق و بدعهدی های موردی در طول مذاکرات هسته ای ، حتی اصطلاحا در دوران پسابرجام نیز دست از خباثت های خود علیه این مردم برنداشته است کما اینکه به دلیل خوی استکباری آن جز این بعید است.

 

در این راستا اخیرا تمدید تحریم 10 ساله موسوم به داماتو را در دستور کار خود قرار داده است  , در این میان جنبش دانشجویی باید به تاسی از خاستگاه و در جهت ادامه حرکت به سوی آرمان های خود، با عنایت به رهنمودهای مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) که تمدید و تایید این تحریم را مصداق بارز نقض تعهدات در برجام بیان فرموده اند، به تحلیل مسائل پرداخته و دانشگاه سیاسی را به دور از سیاست زدگی که مورد تاکید معظم له می باشد، تحقق بخشد .

 

لذا بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید مدرس سنندج ضمن گرامیداشت 16 آذر و یاد و خاطره شهدای دانشجو، روز دانشجو را تبریک گفته و همه دانشجویان را به تلاش در راستای تحقق اهداف والا و رسالت های ارزشی این جنبش دعوت می نماید.

والسلام علی من اتبع الهدی


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

بیانیه16 اذرروز دانشجوکردستانداشنگاه فرهنگیانبسیج دانشجویی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.