سخن روز :
پنجشنبه 11 شهریور 1395 / 08:11|کد خبر : 2189|گروه : دانشگاهی

شرایط مشمولان خدمت نظام وظیفه عمومی در کردستان اعلام شد

شرایط مشمولان خدمت نظام وظیفه عمومی در کردستان اعلام شد

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان، شرایط اعزام مشمولان خدمت نظام وظیفه در استان را اعلام کرد.

به گزارش کرددانش،محمد کولیوند، امروز، 10 مردادماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان کردستان، اظهار کرد: مشمولان خدمت سربازی افرادی هستند که 18 سالگی خود را تمام و در نخستین ماه از سن 19 سالگی مشمول خدمت قرار می‌گیرند.

وی خطاب به دانشجویان و دانش‌آموزان مشغول به تحصیلی که به سن سربازی رسیده‌اند، عنوان کرد: این افراد با در دست داشتن گواهی از سوی دبیرستان یا دانشگاه، باید به معاونت وظیفه انتظامی استان مراجعه کرده و درخواست معافیت از سربازی کنند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان با بیان اینکه سنوات قانونی در مقاطع کاردانی 2.5 سال است، بیان کرد: برای کارشناسی ناپیوسته 3 سال، کارشناسی پیوسته 5 سال و برای دکترا 8 سال است.

کولیوند اعلام کرد: برای دانشجویانی که در مدت زمان تعیین شده دوره ارفاقی، فارغ‌التحصیل نشوند نیز به میزان 2 ترم دیگر معافیت تعریف شده است.

وی اعلام کرد: البته این دوره معافیت نیز به صورت 2 دوره بوده که دوره دوم با دارا بودن شرایط خاص برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان با بیان اینکه رضایت دانشگاه از تحصیل فرد از شروط اصلی اختصاص ترم دوم معافیت بعد از اتمام دوره ارفاقی است، خاطرنشان کرد: برای دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته حداقل واحدهای گذرانده شده باید 50 واحد و نمره معدل فرد نیز بالاتر از 12 باشد.

وی اعلام کرد: برای کارشناسی پیوسته حداقل واحد گذرانده باید 100 واحد و معدل فرد نیز بالای 12 باشد تا بتواند از این ظرفیت معافیت استفاده کند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان با اشاره به اینکه دانشجوی کارشناسی ارشد نیز حداقل باید 18 واحد را با معدل بالای 14 طی کرده باشد تا بتواند از این ظرفیت فراهم شده معافیت ارفاقی استفاده کند، افزود: دکترای حرفه‌ای نیز باید 180 واحد با معدل بالای 14 را طی کرده باشد.

وی بیان کرد: گذراندن 18 واحد و معدل بالای 14 نیز برای دانشجوی دکترای تخصصی شرط استفاده از این معافیت ارفاقی است.

کولیوند بیان کرد: اعزام مشمولین سربازی دارای مدرک کاردانی که قبلاً یکم هر ماه انجام می‌شد از 20 مرداد ماه امسال به صورت همزمان با مشمولین دیپلم و زیردیپلم و در 19 هر ماه انجام می‌شود.

وی به شرایط خرید سربازی نیز اشاره کرد و افزود: متولدین سال 1369 به قبل که 8 سال از غیبت آنها می‌گذرد دارای شرایط خرید خدمت هستند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان با بیان اینکه برای مشمولین به ازای هر سال غیبت 10 درصد به عنوان جرائم به مبلغ اعلامی افزوده می‌شود، خاطرنشان کرد: مشمولین غایب متاهل 5 درصد و برای متاهلان دارای هر فرزند 5 درصد از کل مبلغ کم می‌شود.

وی یادآور شد: مبلغ جرائم به دو صورت نقدی و قسطی انجام می‌گیرد اگر افراد بخواهند به صورت تقسیطی پرداخت کنند به صورت 24 ماهه بوده و تا پایان قسط آخر کارت معافیت به آنها داده نمی‌شود.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

سربازیمشمولانکردستانخدمتکاردانی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.