سخن روز :
پنجشنبه 23 مهر 1394 / 12:26|کد خبر : 218|گروه : دانشگاهی

رییس دانشكده علوم انساني دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج:

جوهره اصلی شرکت های دانش بنیان، دانش است

جوهره اصلی شرکت های دانش بنیان، دانش است

رییس دانشكده علوم انساني دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج با بيان اينكه جوهره اصلی شرکت های دانش بنیان دانش است، گفت: مدیریت دانش عنصر اساسی شرکت های دانش بنیان است.

به گزارش خبرنگار کُرددانش؛ عادل صلواتی بعد از ظهر سه شنبه در نشست تخصصی سازمان های دانش بنیان كه به همت دانشگاه آزاد اسلامي واحد سنندج برگزار شد، اظهار داشت: مدیریت دانش عبارت است از گردآوری دانش، قابلیت های عقلانی و تجربیات افراد یک سازمان و ایجاد قابلیت بازیابی برای آنها به عنوان یک سرمایه انسانی است.

وی افزود: با تامل بر تعاریف مدیریت دانش و شرکتهای دانش بنیان می توان گفت که سرو کار مدیریت دانش، با دانش است و اهم فعالیت ان معطوف به گردآوری، سازماندهی، ذخیره، بازیابی و بکارگیری دانش است.

رئیس دانشكده علوم انساني دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج گفت: یکی از بارزترین اهداف پژوهشی دانشگاه، ایجاد سازمان اقتصادی دانش بنیان است که می تواند پوششی فراگیر برای عملیاتی شدن شرکت های دانش بنیان باشد.

صلواتی یادآور شد: دانش مدیریت به سازمان ها کمک می کند احتمال موفقیت را افزایش دهند و کاهش خطاها را تضمین کنند.

وی ادامه داد: به نظر می رسد شرکتهای دانش بنیان برای موفقیت و رهایی از موانع پیشرولازم است اصول اساسی مدیریت دانش را در سازو کارهای خود نهادینه کنند.

رئیس دانشكده علوم انساني دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج گفت: جلوگیری از تکرار خطاها، جلوگیری از خروج دانش، کاهش هزینه ها، بهبود کیفیت محصولات، ارائه راهگارهای نوآورانه ، شتاب بخشیدن به نوآوری، کاهش ریسک سازمانی و افزایش سود سازمانی از جمله مجموعه خدمات مدیریت دانش بنیان به سازمان ها است.

صلواتی اظهار داشت: دانش به سازمان ها توانمندی و قدرت پیش بینی اتفاقات را می دهد و در ارائه راه حل های نوآورانه یکی از پیشتازان علمی است.

وی افزود: تغییر نگاه از ابزار مداری و فیزیکی به انسان مداری از خصوصیات مدیریت دانش بنیان است و استفاده بهینه از معلومات و دانش مجموعه کاری یکی از اولویت های مدیریت دانش بنیان است.

رئیس دانشكده علوم انساني دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج بیان کرد: مدیریت داده ها، مدیریت اطلاعات و مدیریت دانش از جمله تکامل در مدیریت دارایی ها است که بسیار در توسعه شرکت ها و سازمان موثر است.

صلواتی یادآور شد: ماهیت دانش سیال، پویا، همراه کارکنان، کم و زیاد، توزیع و بکار گیری آن کاملا ذاتی است و  استفاده بهینه از  آن نیازمند استفاده از مدیریت دانش است.

وی ادامه داد: سازمان دانش بنیان سازمانی هوشمند است که یادگرفته چگونه از دانسته های خود استفاده کند و سازمانی است که از طریق دانش خلق ارزش می کند.

رئیس دانشكده علوم انساني دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج گفت: انتظار می رود با برنامه ریزی های لازم و ترویج فرهنگ استفاده از مدیریت دانش در ادارات و شرکت ها زمینه را برای توسعه همه جانبه استان فراهم کنیم.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

رییس دانشكده علوم انساني دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندجدانش بنیانکرددانشکردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.