سخن روز :
چهارشنبه 20 مرداد 1395 / 10:31|کد خبر : 2055|گروه : اجتماعی

نعمت اله خواجه ای رئیس هیئت تنیس استان کردستان شد

نعمت اله خواجه ای رئیس هیئت تنیس استان کردستان شد

با کسب ۱۳ رأی مأخوذه در مجمع، نعمت‌الله‌ خواجه‌ای برای مدت ۴ سال به سمت رئیس هیئت تنیس استان کردستان انتخاب شد.

به گزارش کرددانش،مجمع انتخابات تنیس کردستان به ریاست حامد جولایی مدیرکل ورزش و جوانان استان به صورت تک کاندیدا برگزار شد.

در مجمع انتخابات رئیس هیئت تنیس استان کردستان، نعمت‌الله خواجه‌ای تنها کاندید این هیأت برای تصدی پست ریاست حاضر شد و برنامه های خود را برای مدت ۴ سال عنوان کرد.

پس از برنامه های ارائه شده توسط نامزد ، نعمت‌الله خواجه‌ای توانست با کسب ۱۳ رأی از مجموع ۱۳ رأی، حداکثر آرای مجمع را به خود اختصاص دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان نیز در این جلسه طی سخنانی گفت: با همکاری آموزش و پرورش در ۲۷ مهرماه سال‌جاری، المپیاد ورزشی در سطح نوجوانان و جوانان برای شناسایی استعدادهای آنها برگزار خواهد شد.

حامد جولایی اظهار داشت: ۳۷مین مجمع انتخاباتی در طی دوسال گذشته و دومین مجمع انتخاباتی هیات تنیس بوده که در سال گذشته و امسال برگزار می‌شود.

جولایی افزود: تنیس روی میز و تنیس خاکی یکی از پرطرفدارترین ورزش‌ها در سطح جهان است، اما در کشور ما باوجود ظرفیت بالای این رشته کم‌ترین توجه به آن شده است.

وی بیان کرد: تنیس در زمین خاکی کم‌ترین هزینه و اعتبار را برای ساخت پیست نیاز داشته و به راحتی در کنار سالن‌های ۲ هزار نفری می‌توان یک زمین خاکی برای این کار در نظر گرفت.

به گفته مدیرکل ورزش و جوانان کردستان، برای ترغیب بخش خصوصی به این سمت باید، ابتدا هیأت‌ استان و شهرستان‌ها را فعال کنیم و سپس با جذب سرمایه‌گذار این حوزه را تقویت کنیم.

جولایی اظهار داشت: هیأت انتخاب شده برای تقویت هرچه بیشتر این رشته پرطرفدار ورزشی با برگزاری کلاس‌های مربیگری و کلاس‌های آموزشی در سطح شهرستان‌ها ضعف‌های خود را شناسایی کرده و برای پیشبرد هرچه بهتر این رشته تلاش کند تا مانند سابق شاهد ضعف در این رشته نباشیم.

وی به با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای تقویت این رشته افزود: امیدواریم با آشنایی هرچه بیشتر جوانان با این رشته، استعدادها و ظرفیت‌های این رشته را شناسایی کنیم و بتوانیم در هر ۱۰ هیات شهرستان، ۱۰ نقطه زمین تنیس خاکی داشته باشیم زیرا بدون امکانات شناسایی این چهره‌ها دشوار است.

به گفته مدیرکل ورزش و جوانان کردستان، در حال حاضر استان کردستان در داوری و مربیگری ضعیف است و  نیرویی در استان نداریم تا بتواند ورزشکاران را برای این رشته تربیت کنند.

وی با اشاره به تعداد انگشت‌شماری از مربیان بین‌المللی در رشته‌های ورزشی اظهار داشت: در استان کردستان اکثر مربیان ورزشی درجه ۳ بوده و کم‌تر به سمت ارتقا درجه در حوزه تخصصی خود و یا کسب مربی‌گری بین‌المللی رغبت دارند و بی توجهی به این بخش نیز باید مرتفع شود.

مهر


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

تنیسمجمعکردستانهیئتورزش و جواناننعمت الله خواجه ای

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.