سخن روز :
شنبه 4 مهر 1394 / 13:01|کد خبر : 135|گروه : دانشگاهی

توسعه تحصيلات تكميلي در دانشگاه هاي استان كردستان ضروري است

توسعه تحصيلات تكميلي در دانشگاه هاي استان كردستان ضروري است

نائب رئيس اول كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي خواستار توسعه و تقويت تحصيلات تكميلي در دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي استان كردستان شد.

به گزارش خبرنگار کُرددانش؛ سالار مرادي با اشاره به ديدار خود با وزير علوم، تحقيقات و فناوري عنوان كرد: در اين نشست مسائل مختلف پيرامون وضعيت دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي استان كردستان مورد بحث و بررسي قرار گرفت و نيازهاي استان نيز در اين بخش مطرح شد.

وي ادامه داد: توسعه و تقويت مراكز آموزش عالي در استان كردستان يكي از نيازهاي اصلي براي رسيدن به پيشرفت در هر جامعه اي به شمار مي رود و به همين دليل لازم است كه نگاهي ويژه به دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي در استان كردستان صورت گيرد.

نماينده مردم شهرستانهاي سنندج، ديواندره و كامياران در مجلس شوراي اسلامي بيان كرد: خوشبختانه كردستان ظرفيت هاي خوبي در حوزه مراكز آموزش عالي در اختيار دارد و در اين نشست از وزير آموزش عالي درخواست شد كه از تمامي ظرفيت هاي اين بخش به شكل بهتري استفاده شود.

وي با تاكيد بر لزوم حمايت از تقويت تحصيلات تمكيلي در رشته هاي مختلف در مراكز آموزش عالي استان كردستان، يادآور شد: با توجه به فعاليت دانشگاه هاي دولتي و آزاد در شهرستانهاي مختلف كردستان لازم كه در حوزه تحصيلات تكميلي اين استان مورد حمايت بيشتري قرار گيرد و فرصت هاي بهتري براي تحصيل دانشجويان در مقاطع بالا فراهم شود.

مرادي در بخش ديگري از سخنان خود ضمن تاكيد بر حمايت از فعاليت هاي فرهنگي و دانشجويي در مراكز آموزش عالي استان كردستان عنوان كرد: ايجاد فضاي پرشور و نشاط در دانشگاه ها براي رسيدن به موفقيت هاي علمي يكي از نيازهاي ضروري است و انتظار مي رود كه در اين بخش نيز شاهد فعاليت ها و اقدامات بهتري از سوي مسئولان دانشگاه هاي استان باشيم.

وي با بيان اينكه توسعه و حمايت از دانشگاه ها باعث مي شود تا فرصت هاي بهتري براي رسيدن به پيشرفت فراهم شود، يادآور شد: انتظار مي رود كه با توجه به معرفي وزير جديد علوم، تحقيقات و فناوري شاهد اقدامات و فعاليت هاي بهتري در فضاي علمي و دانشگاهي كشور باشيم.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

نائب رئيس اول كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلاميتوسعه تحصیلات تکیمیلیکردستاندانشگاهکرددانش

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.