سخن روز :
شنبه 4 مهر 1394 / 12:59|کد خبر : 134|گروه : دانشگاهی

سرپرست دانشگاه پیام نور بیجار از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان نرم‌افزاری که سخت‌افزار جامعه را تغییر می‌دهد:

امر به معروف و نهی از منکر نرم‌افزاری است که سخت‌افزار جامعه را تغییر می‌دهد

امر به معروف و نهی از منکر نرم‌افزاری است که سخت‌افزار جامعه را تغییر می‌دهد

سرپرست دانشگاه پیام نور بیجار از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان نرم‌افزاری که سخت‌افزار جامعه را تغییر می‌دهد یاد کرد و گفت: احیای این فریضه الهی موجبات سعادت جامعه را فرام خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار کُرددانش، هوشنگ گورچینی امشب در نشستی که با موضوع احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه با حضور برخی از  اساتید و دانشجویان در دانشگاه پیام نور برگزار شد ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین (ع) و شهدای کربلا، اظهار کرد: قیام عاشورا و نهضت امام حسین(ع) برای اقامه و احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است و کوتاهی از این مهم گناهی بس بزرگ به شمار می‌آید.

وی

گورچینی بر ضرورت احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تأکید کرد و گفت: احیای این فریضه حیاتی در جامعه، موجبات سلامت جامعه را تضمین خواهد کرد.

این مسئول با اشاره به رواج برخی منکرات میان دانشجویان و دانشگاهیان اشاره کرد و گفت: متأسفانه رواج برخی از منکرات در جامعه خصوصا میان قشر دانشجو و جوان به نوعی فرهنگ تبدیل شده که در این خصوص باید چاره‌ای اندیشه کرد.

سرپرست دانشگاه پیام نور بیجار بر آشنایی خانواده‌ها با تربیت اسلامی تأکید کرد و متذکر شد: تربیت فرزندان به طریق و شیوه اسلامی، جامعه از خطرات و آسیب‌های فراوانی ایمن خواهد بود.

وی با بیان اینکه تربیت اسلامی باید میان خانواده‌ها به خوبی نهادینه و به مرحله انجام برسد گفت: بزرگترین مشکل و مانع احیای این فریضه الهی ریشه در برخی از خانواده‌ها دارد که تربیت فرزندان آنها تربیت اسلامی نبوده و با تربیت فرزندان به شیوه اسلامی اینگونه مشکلات در جامعه به وجود نخواهد آمد.

گورچینی اظهار کرد: بی‌تفاوت بودن به مسائل شرعی موجبات مشکلات فراوان در جامعه را فراهم خواهد کرد و با رعایت مسائل شرعی به عنوان معروفات الزامی جامعه با هیچ مشکلی مواجه نخواهد بود.

وی بر رواج احیای امر به معروف و نهی از منکر میان جوانان خصوصا جوانان دانشگاهی و آشنای آنها با اصل این فریضه الهی تأکید کرد.

گفتنی است؛ در این نشست اساتید و دانشجویان به بحث پیرامون احیای این فریضه الهی و اظهار نظرهایشان پرداختند.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

دانشگاه پیام نوو بیجارکرددانشامر به معروفنهی از منکردانشگاهدانشجو

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.