سخن روز :
یکشنبه 12 آبان 1392 / 12:42|کد خبر : 110|گروه : دانشگاهی

رئیس دانشگاه کردستان:

رشد 58 درصدي تعداد اعضاي هيئت علمي دانشگاه كردستان

رشد 58 درصدي تعداد اعضاي هيئت علمي دانشگاه كردستان

رئیس دانشگاه کردستان با بيان اينكه هم اکنون در دانشگاه کردستان 285 نفر از اساتید، اعضای هیات علمی این دانشگاه هستند، گفت: تعداد اعضای هیات علمی در این دانشگاه نسبت به مدت مشابه سال 88 افزایش 58 درصدی داشته است.

به گزارش خبرنگار کُرددانش؛ جهانشیر امینی اظهار داشت: این رشته های جدید به کلیه مقاطع تحصیلی این دانشگاه اضافه شده است.

وی افزود: از این تعداد رشته جدید، پنج رشته آن مربوط به دانشکده علوم انسانی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مدیریت بازرگانی، علوم اقتصادی، مدیریت ورزش، علوم شناختی و روان شناسی و رشته برنامه ریزی گرایش آموزش عالی در مقطع دکترا، میب اشد.

وی اعلام کرد: همچنن سه رشته مربوط به دانشکده مهندسی در رشته های برق گرایش سیستم ها، مکانیک گرایش تبدیل انرژی و صنایع دو جستیک، می باشد.

رییس دانشگاه کردستان ادامه داد: همچنین از این تعداد رشته جدید، پنج رشته تحصیلی جدید نیز مربوط به دانشکده کشاورزی در رشته های اصلاح نباتات، علوم خاک در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های اقتصاد کشاورزی، باغبانی، ترویج و آموزش کشاورزی، دانشکده علوم پایه و یک رشته جدید نانو شیمی در مقطع کارشناسی ارشد و دو رشته مربوط به دانشکده منابع طبیعی در رشته های شیلات گرایش تکثیر آبزیان و اکولوژی جنگل در مقطع کارشناسی ارشد است.

رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه هم اکنون در دانشگاه کردستان 285 نفر از اساتید اعضای هیات علمی این دانشگاه هستند، بیان کرد: با وجود این تعداد اعضای هیات علمی در این دانشگاه نسبت به مدت مشابه سال 88 افزایش 58 درصدی داشته است.

امینی در ادامه با بیان اینکه حدود 98 درصد از اساتید دانشگاه کردستان استادیار به بالا هستند، اضافه کرد: در حال حاضر 70 نفر در داخل کشور و خارج از کشور با دریافت بورسیه از دانشگاه کردستان مشغول به تحصیل هستند.

وی با اعلام اینکه در دانشگاه کردستان سالانه 40 تا 50 نفر استخدام استاد دانشگاه و بورسیه تحصیلی دارند، ادامه داد: هم اکنون دانشگاه کردستان رتبه12 کشوری را از لحاظ جذب هیات علمی به صورت استخدام، طرح سربازی و بورسیه تحصیلی را به خود اختصاص داده است.

رئیس دانشگاه کردستان تعداد مقالات علمی پژوهشی چاپ شده توسط اعضای هیات علمی در دانشگاه کردستان را در سال گذشته 360 مقاله عنوان و تصریح کرد: تعداد کتاب های چاپ شده توسط اعضای هیات علمی دانشگاه کردستان از 12 کتاب در سال 88 به 60 کتاب در سال 92 افزایش یافته است.

امینی با اشاره به اینکه تعداد مقالات ارائه شده توسط اعضای هیات علمی در سمینارها ملی و بین المللی از 37 مقاله در سال 88 به 350 مقاله در سال 92 افزایش یافته است، گفت: در حال حاضر تعداد مجلات علمی پژوهشی دانشگاه کردستان چهار مجله است.

وی با بیان اینکه هم اکنون 65 آزمایشگاه و کارگاه تحقیقاتی در دانشگاه کردستان وجود دارد، خاطرنشان کرد: سالانه توسط این دانشگاه در حدود 800 میلیون تومان تا یک میلیارد تومان تجهیزات خریداری می شود.

رئیس دانشگاه کردستان در پایان از فعالیت شش پژوهشکده در دانشگاه کردستان خبر داد و یادآور شد: این تعداد پژوهشکده در رشته های کردستان شناسی، جنگل داری، نانو تکنولوژی، گیاهان دارویی، توت فرنگی و آب در این دانشگاه فعالیت دارند.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

رشته های جدیددانشگاهدانشجوکرددانشرییس دانشگاهدانشگاه کردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.