سخن روز :
یکشنبه 12 آبان 1392 / 12:23|کد خبر : 109|گروه : دانشگاهی

رئیس دانشگاه کردستان:

تربيت بدني دانشگاه ها بايد به سمت تخصصي شدن حركت كند

تربيت بدني دانشگاه ها بايد به سمت تخصصي شدن حركت كند

رئیس دانشگاه کردستان با بيان اينكه توسعه رشته‌ها و گرایش‌های تخصصی ورزش در دستور کار است گفت: تربيت بدني دانشگاه ها بايد به سمت تخصصي شدن حركت كند.

به گزارش خبرنگار کُرددانش، جهانشیر امینی شنبه ‌شب در جلسه شورای عالی ورزش کردستان با حضور مدیران شورا با بیان اینکه این شورا می‌تواند از موازی‌کاری جلوگیری کند گفت: مزیت دیگر شورا استفاده از ظرفیت‌ها است.

وی با تأکید بر لزوم تعریف کمیته‌های تخصصی در بعد ورزش قهرمانی و همگانی خواستار تصویب چارت سازمانی و نحوه فعالیت‌های این کمیته‌ها در شورای عالی ورزش شد.

رئیس دانشگاه کردستان با بیان اینکه باید وضعیت استان را بر اساس سن و جنس شناسایی کرد گفت: کردستان ظرفیت بالایی هم در بدنه جامعه برای پرداختن به ورزش همگانی و هم در بعد قهرمانی را دارا است.

امینی با بیان اینکه روحیات مردم این استان شاد است اظهار کرد: اگر نواحی منفصل شهری را ساماندهی کنیم تعداد افرادی که در ساعات مختلف شبانه‌روز به ورزش همگانی و پیاده‌روی روی می‌آورند افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه این قضیه از بعد اجتماعی نیز بسیار برای جامعه حائز اهمیت است تصریح کرد: ایجاد مکان‌هایی برای ورزش در میان بانوان به منظور تخلیه انرژی، اثرات مثبتی در جسم و روح آنها به همراه خواهد داشت.

رئیس دانشگاه کردستان با تأکید بر لزوم فعال شدن هر چه بیشتر بخش خصوصی در این راستا خاطرنشان کرد: در ساخت اماکن ورزشی نیز باید از شیوه روز دنیا استفاده کرد.

به گفته وی بهره‌گیری از مصالح ساختمانی نوین که سه شاخصه مصرف انرژی و هزینه کمتر و کارآیی بیشتر را به همراه دارند در ایجاد این مکان‌ها حرکت رو به جلو در امر توسعه سخت‌افزاری ورزش خواهد بود.

امینی افزود: متناسب با وضعیت جغرافیایی استان می‌توان به ترویج و تبلیغ هر چه بیشتر ورزش‌های قابل انجام در فضای باز مانند کوهنوردی اقدام کرد.

رئیس دانشگاه کردستان با بیان اینکه آمادگی کمک در جنبه‌های آموزشی و پژوهشی را در عرصه ورزش دارا هستیم گفت: در رشته‌های تربیت مربی و داوران تخصصی نیز ظرفیت دانشگاه قابل استفاده است.

وی با بیان اینکه باید تربیت بدنی دانشگاه را به سمت تخصصی کردن گرایش‌ها سمت و سو دهیم گفت: توسعه رشته‌ها و گرایش‌های تخصصی در دستور کار دانشگاه کردستان قرار دارد. 

امینی با تأکید بر وجود امکانات فیزیکی تربیت بدنی این دانشگاه برای پرداختن به ورزش ابراز امیدواری کرد با حضور جدی شورای عالی ورزش، شاهد رشد و بالندی ورزش کردستان باشیم.

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

ورزشدانشجویاندانشگاه کردستانتربیت بدنیکرددانش

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.